• کدخبر: 986012
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به  گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از نکا،در این دوره آموزشی که با همکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان نکا اجرا شد، ابتدا معاون مالی و پشتیبانی شرکت مدیریت تولیدبرق نکا در سخنانی ضمن مفید و مؤثر دانستن نتایج آموزش و آگاهی بخشی در تثبیت رفتارهای بهنجار و اصلاح رفتارهای خطر آفرین، بر ضرورت و لزوم حفظ سرمایه انسانی به عنوان ارزشمندترین سرمایه سازمان تأکید نمود.

فرهاد کریمی با اشاره به روشهای رایج ایجاد تغییر رفتار گفت: صاحب نظران علوم رفتاری برای ایجاد تغییر رفتار از دو روش اجباری و روش آموزشی و آگاهی بخشی استفاده میکنند که روش دوم به مراتب شیوه های پرکاربردتر و مؤثرتر از شیوه اجباری است.

 سپس رئیس اداره بهزیستی شهرستان نکا مسائل اجتماعی را از مباحث اصلی و مهم کشور دانست و افزود: در یک دسته بندی کلی مردم یک جامعه به طبقات پایین، متوسط و بالا و هر یک به لایه های مختلفی تقسیم میشوند که در این بین بدلیل سرعت گردش اطلاعات و افزایش ضریب نفوذ فضای مجازی، مشکلات عدیدهای در لایه های زیرین جامعه بوجود آمده است.

 دکتر اخوان ضمن تأکید بر حساسیت و تلاش همگان برای فائق آمدن بر معضلات اجتماعی گفت: مسائل اجتماعی از قبیل: اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، فقر، گسست نسلی، کودکان فراری و خیابانی و ... مبتلابه همه مردم جامعه است و همگان باید خود را در قبال این مشکلات مسئول بدانند و برای ریشه کنی آن تلاش کنند.

 در ادامه رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نکا از سلامتی به عنوان بزرگترین سرمایه انسان یاد کرد و گفت: تغییر سبک زندگی، تغذیه نامناسب و اعتیاد، تمام ابعاد سلامتی را دستخوش تغییر نموده و در این زمینه با چالش جدی مواجه هستیم.

 دکتر خانجانی در ادامه با تأکید بر خود مراقبتی برای مصون ماندن از ابتلا به بیماری، افزود: آمارها نشان میدهد که سرعت رشد بیماری در سنین مختلف بسیار بالاست و با این روند افزایشی در چند سال آینده امکانات پزشکی کشور پاسخگوی حجم بالای تقاضای درمانی نخواهد بود.

 

46

انتهای پیام
  • کدخبر: 986012
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.