اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا ، اگر چه کشت برنج در مازندران از فروردین ماه آغاز می شود ، ولی زمان نشای شالی برنج در مناطق مختلف استان متفاوت است.
در حالی که زمان نشاء در مناطق شرقی استان گاهی اوقات تا نیمه نخست خردادماه ماه ادامه می یابد ، مناطق مرکزی و غربی این کار را اوایل ماه فروردین ماه انجام می دهند.
سازمان جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد که امسال حدود 210 هزار هکتار از زمین های شالیزاری استان نشاکاری شده است و حدود 20 هزار هکتار هم به خاطر کمبود آب به کشت جایگزین اختصاص یافت .
مدیر جهاد کشاورزی آمل روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت که نخستین خوشه های برنج، از رقم طارم هاشمی، در بیش از 2 هکتار شالیزاری های روستاهای ' دنگپیا ' و ' کچپ سفلی ' شهرستان آمل به بار نشست.
سیدحسین اسلامی افزود : خوشبختانه شرایط مناسب آب و هوایی و بارش های مناسب اردیبهشت ماه و نیمه خرداد باعث شده تا شرایط کشت برنج در شهرستان امسال از خطر وتنش های خشکسالی خارج شود.
وی ابرازامیدواری کرد که با شرایط در حال سپری ، تولید محصول برنج امسال در شالیرازهای آمل با کیفیت و پر محصول باشد.
مدیر جهاد کشاورزی آمل پیش بینی کرد که بیش از 185 هزار تن برنج سفید امسال در این شهرستان تولید شود که این میزان برنج مورد مصرفی بیش از چهار میلیون و 500 هزار نفر بر اساس میانگین مصرف است .
مازندران با تولید سالانه بیش از یک میلیون و یکصد هزار تن برنج سفید ، 42 درصد برنج مورد نیاز کشور را تامین می کند.
7327/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.