اخبار مرتبط

حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : با توجه به استقبال سال گذشته مردم مازندران در برپایی نماز عید فطر در بقاع امامزاده ها ، تعداد بقاعی که امسال این نماز برگزار می شود ، افزایش یافت .
وی با اشاره به اینکه پارسال نماز عید فطر در 70 بقعه امامزاده های مازندران برگزار شد ، ادامه داد : بقاع امامزاده های شلوغ از نظر حضور و تعداد جمعیت و همچنین دسترسی راحت تر افراد از ویژگی ها و ملاک ها در انتخاب محل های برگزاری نماز عید فطر امسال است .
به گفته مدیر کل اوقاف مازندران ، نمازگزاران عید فطر می توانند از طریق سایت اداره کل اوقاف و همچنین بنرهایی که بقاع امامزاده هایی که نماز عید فطر در انها برگزار می شود ، آگاهی یابند .
وی افزود : با تمهیدات در نظر گرفته نماز عید فطر امسال همانند سال گذشته به امامت روحانیان اعزامی از قم و همچنین مبلغان بومی استان در محل بقاع متبرکه مازندران برگزار می شود .
حجت الاسلام حیدری گفت : سر دادن تکبیر و شکرگزاری به درگاه خداوند سبحان ، قرائت دسته جمعی دعا ، برپایی نماز عید و قرائت خطبه از سوی ائمه جماعات از جمله برنامه های در نظر گرفته شده در آیین برپایی جشن روز عید فطر است.
جمعه و شنبه هفته جاری( 26 و 27 خرداد ) تعطیلات عید فطر است .
مازندران یکهزار و 361 بقعه امامزاده دارد .
علاوه بر بقاع امامزاده ، مصلی ها و مساجد محل های برگزار کننده نماز عید فطر در شهرها و روستاهای مازندران هستند .
2096/1899
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.