اخبار مرتبط

عبدالله طالبی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : عمده خسارات سیل مربوط به شهر زیراب و مناطقی در دهستان های ولوپی ، سرخ کلا و کسلیان بوده است .
بارندگی رگباری ظهر دیروز در مناطق بالادست مازندران سبب جاری شدن سیل در مناطقی از شهرستان فیروزکوه از جمله شهر زیراب شد.
هواشناسی مازندران پیش از وقوع بارندگی های رگباری دستکم 2 بار نسبت به احتمال جاری شدن سیل به خاطر شدت بارندگی های رگباری هشدار داده بود.
معاون فرماندار سوادکوه گفت که همزمان با جاری شدن سیل در شهر زیراب ، آب آشامیدنی تعدادی از شهروندان در مناطق مختلف شهر زیراب قطع شده بود ولی قطعی گاز تنها برای سه خانوار در این شهر رخ داد که ساعاتی بعد مشکل رفع شد.
وی با اعلام این که نیروهای شرکت آب و فاضلاب در حال رفع مشکل قطعی آب هستند ، ابراز امیدواری کرد که آب آشامیدنی تمامی شهروندان زیرابی تا غروب امروز وصل شود.
طالبی گفت : خوشبختانه تاکنون گزارشی از قطعی برق نداشته ایم ولی از مراجع ذیربط خواسته ایم تا هر چه زودتر نسبت به ایمن سازی منطقه سیل زده از درختانی که به خاطر آسیب دیدگی در سیل در حال سقوط هستند ، اقدام کنند .
** آبگرفتگی 80 واحد مسکونی
معاون فرماندار سوادکوه همچنین گفت که تاکنون آبگرفتگی دستکم 80 واحد مسکونی که عمدتا خالی بودند در شهر زیراب و دیگر مناطق سیل زده تایید شده است .
وی میزان آبگرفتگی این واحدها را متفاوت ارزیابی کرد و افزود : منازلی که دارای سکنه بودند همان زمان تخلیه شد و پس از برآورد کارشناسی ، خسارت دیدگان به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی معرفی خواهند شد.
طالبی ایجاد خسارت در بخش کشاورزی و باغی را هم تایید کرد و گفت که کارشناسان کشاورزی در حال برآورد خسارت هستند.
وی با اعلام این که قبلا به کشاورزان و باغداران در باره بیمه کردن کشتزارها و باغ هایشان در چند مرحله اطلاع رسانی شده بود ، افزود : خوشبختانه در این شهرستان قبل از شروع فصل کشاورزی از دهیاری ها خواسته بودیم تا کشاورزان را نسبت به بیمه کشاورزی ترغیب کنند که به نظر می رسد تعدادی از کشاورزان این کار را انجام داده اند.
معاون فرماندار سوادکوه گفت : در مجموع تمام نیروهای محلی و شهرستانی بسیج شده اند تا مشکلاتی را که سیل روز گذشته در منطقه ایجاد کرد هر چه زودتر رفع کنند و تمامی امکانات همچون لودر ، کامیون ، بالابر ، بیل مکانیکی و غیره در اختیار نیروها قرار گرفته است .
7334/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.