اخبار مرتبط

سرپرست آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران بر ضرورت ارائه آموزش های مهارتی به دانشجویان تاکید کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از  روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران دومین جلسه شورای همکاری دستگاه های تابعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در استان مازندران با حضور مدیران دستگاه های عضو این شورا به میزبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در شهرستان نوشهر برگزار شد.

سیدحسین درویشی سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران  در این جلسه با اشاره به عملکرد مجموعه آموزش اداره کل در استان گفت : سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان یکی از معاونت های مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امر آموزش فنی و مهارتی مشغول به فعالیت است و ادارات کل مناطق موظفند براساس سیاست های جامع و روز سازمان، آموزش فنی و مهارتی را اجرا نمیاند.

درویشی به ارائه گزارش عملکرد این اداره کل در سال 96 به ارائه آموزش های فنی و مهارتی توسط بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: آموزشگاه های آزاد به عنوان یکی از بال های توانمند آموزش های مهارتی در استان مازندران 54 درصد آموزش های فنی وحرفه ای را بردوش می کشد که نشان از پتانسیل بالای این بخش در استان می باشد.

وی ادامه داد: توسعه آموزش های بخش خصوصی به‌منظور واگذاری فعالیت‌های دولتی به بخش خصوصی، به‌ویژه خرید خدمات آموزشی، از برنامه های مهم این اداره کل در سال 97 خواهد بود.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران مقوله اشتغال را مهمترین دغدغه‌های نظام، مقام معظم رهبری ، روسای سه قوه و دولت تدبیر و امید و دست اندرکاران استانی دانست و اظهار داشت: در سال 97 آموزش مراکز دولتی و خصوصی و سایر بنگاه‌های اقتصادی منطبق با آموزش‌های نوین، متناسب بازارکار، سفارش محور و هدفمند و براساس آمایش سرزمین بوده است.

وی بیان داشت: این اداره کل در گام اول به شناسایی رشته ها و مشاغل مورد نیاز جامعه و منطقه پرداخته و ارائه آموزش در بیش از 100 رشته را در دستور کار خود قرار داد ه است.

درویشی با تاکید بر ضرورت ارائه آموزش های مهارتی به دانشجویان گفت: متاسفانه بیش از نود درصد از فارغ التحصیلان دانشگاهی مهارت های فنی لازم را ندارند و این یک معضل بزرگ در جامعه است که برای حل آن توجه بیشتر مسئولین را می طلبد و اداره کل آموزش فنی و حرفه مازندران در این راه سی درصد بیشتر از تعهدات آموزش خود را در جوار دانشگاه اجرا کرده و موفق به ارائه آموزش های مهارتی به 1461 دانشجو در استان شده است.

وی اضافه نمود: با اعزام مشاوران آموزشی و شغلی و با پیگیری تفاهم نامه فی مابین وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با وزارت علوم، توانمندسازی دانشجویان در استان با قدرت بیشتری توسط این اداره کل انجام خواهد شد.

سرپرست اداره کل در ادامه پیگیری مضاعف مصوبات این شورا را از مدیران عضو شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان مازندران خواستار شد.

اضافه می نماید:در پایان این مراسم اعضای شورای هماهنگی از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نوشهر بازدیدبعمل آوردند.

 

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.