اخبار مرتبط

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از اجرای طرح تلاوت نور در دو هزار مسجد استان خبرداد.

به گزارش  ایلنا از ساری،احد جاودانی صبح امروز در نشست خبری به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: 24 میلیارد ریال برای کمک به هزار و 130 کانون فرهنگی هنری و مساجد استان بودجه برای فعالیت‌های قرآنی استان صورت دادیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود: پیش بینی می‌شود سقف کمک ارشاد استان به کانون‌های مساجد استان به 27 میلیارد ریال است. این کمک‌ها برای دوره‌های قرآنی، تفسیر قرآن، اردوهای زیارتی و سیاحتی در مساجد استان انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته در حوزه اعتبارات عمرانی تخصیص کم بوده است، تصریح کرد: سال 96 بالغ بر 260 میلیون تومان بودجه در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان اجرایی شده است.

جاودانی تصریح کرد: در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در ایام رمضان برنامه‌هایی طراحی‌شده و جشنواره جلوه‌های آواز ایران در مناجات خوانی ازجمله برنامه‌ها است که با همکاری انجمن موسیقی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال 320 میلیون تومان بودجه برای فعالیت‌های قرآنی استان تخصیص خواهد یافت، افزود: امیدواریم با کمک‌های ملی این اعتبارات روند افزایشی خواهد داشت.

جاودانی یادآور شد: اجرای ۵۰ نمایش توسط پنج گروه نمایشی، ۱۵ نشست شب‌شعر، مسابقه قرآن و نهج‌البلاغه طی ۳۰ شب، تجلیل از فعالان قرآنی به تعداد ۱۵ نفر، نمایش فیلم‌هایی با موضوع قرانی در مساجد و جشنواره استانی کتابت وحی در آمل از دیگر برنامه‌های جشنواره رمضان است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی مازندران با بیان اینکه طرح تلاوت نور در دو هزار مسجد استان برگزار می‌شود، افزود: تفسیر قرآن نیز در مساجد شهرهای استان برگزار خواهد شد.

وی با اعلام اینکه تلاش داریم آموزه‌های دینی خود را با زبان هنر به نسل جوان القا کنیم، گفت: امسال بالغ بر دو میلیارد ریال برای برپایی جشن‌های رمضان در مازندران در نظر گرفتیم و مردم و هنرمندان مشارکت خوبی در این برنامه‌ها خواهند داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در پایان گفت: پیش‌بینی می‌شود استقبال خوبی از برنامه‌های جشن رمضان صورت می‌گیرد و تلاش می‌شود از هنرمندان رشته‌های مختلف در جشن رمضان و در مساجد بهره بریم.

 

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.