اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا ، بارش باران در مناطق ساحلی و جلگه ای و بارش برف در ارتفاعات و مسیرهای کوهستانی مازندران از شنبه شب آغاز شد و همچنان ادامه دارد .
هواشناسی مازندران در اخطاریه خود اعلام کرد که بارندگی از عصر امروز شدت می گیرد و تا فردا ادامه خواهد یافت و در این مدت با تشدید بارش برف و باران ، سطح جاده ها بویژه در مناطق کوهستانی لغزنده شد و احتمال آبگرفتگی معابر هم وجود دارد .
بر اساس این گزارش ، در این مدت با نفوذ سامانه بارشی جدید احتمال مه گرفتگی در ارتفاعات و کاهش دید نیز وجود دارد و لازم است رانندگان در صورت تردد در محورهای برفگیر مازندران تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.
هواشناسی مازندران با اشاره به احتمال آبگرفتگی معابر بر اثر بارش شدید باران در 24 ساعت آینده ، از مسئولان شهری نیز خواست تا تدابیری اتخاذ کنند که آسیب کمتری به شهروندان وارد شود.
براساس این گزارش ، دریای خزر نیز تا روز سه شنبه هفته جاری مواج خواهد بود است.
هم اکنون هوای مازندران تمام ابری همراه با بارش برف و باران است و دمای هوا نیز نسبت به روزهای گذشته بشدت کاهش یافته به طوری که در حال حاضر سیاه بیشه با یک درجه سانتیگراد سردترین و بابلسر با 12 درجه گرم ترین منطقه استان هستند.
همچنین هوای شهر ساری مرکز مازندران اکنون تمام ابری همراه با بارش پراکنده باران است و بر اساس پیش بینی هواشناسی کمینه دمای هوای این شهر امروز به 10 درجه سانتی گراد بالای صفر خواهد رسید.
بارندگی بهاری در عین حال سبب خوشحالی کشاورزان و باغداران مازندرانی شده و آنان را نسبت به کاهش اثرات خشکسالی امیدوار کرده است .
بر اساس گزارش هواشناسی مازندران در نیمه نخست سال آبی جاری که از اول مهر تا پایان اسفند 96 را شامل می شود ، میزان بارش باران در این خطه شمال کشور حدود 20 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت.
6982/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.