اخبار مرتبط

قربانعلی آقا احمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حقوقی همچون کیفیت کالا، رعایت سلامت، ارتباط توان خرید با قیمت کالا، عدم نوسانات قیمت ها، خدمات پس از فروش، آگاهی کامل از محصول و شرایط ارایه شده بنگاه های اقتصادی و تنوع کالا و خدمات را از جمله حقوق مصرف کنندگان عنوان کرد.
مقام معظم رهبری در پیام نوروزی سال 97 ، در ادامه شعار اقتصادی مقاومتی ، امسال را به سال حمایت از تولیدات داخلی معرفی کرده است.
وی با بیان اینکه برخی از تولید کنندگان داخلی حقوق مصرف کنندگان را رعایت نمی کنند، خاطر نشان کرد: تولید کنندگان و ارائه دهندگان خدمات باید زمینه ارتقای کیفیت کالای تولید شده را فراهم و بیش از پیش کالا و خدمات تولیدی را متناسب با دانش روز دنیا، ذوق و سلیقه مصرف کنندگان تطبیق دهند.
احمدی، افزود: از طرف دیگر سیستم توزیع کالا و خدمات در کشور نیز دارای ناهماهنگی ها و نواقصی است که موجب ناکار آمدی وعدم شفافیت در این حوزه و ورود واسطه ها و در نهایت عدم رضایت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان می شود.
وی همچنین جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق و برخورد قاطع با قاچاق کنندگان این کالاها در کشور را عامل دیگر حمایت از تولید کالاهای ایرانی دانست وافزود : تولید کنندگان و ارائه دهندگان خدمات هم باید زمینه ارتقای کیفیت کالای تولیدی را فراهم کنند.
احمدی، فراهم کردن زمینه‌های لازم برای تحقق رقابت پذیری کالاها و خدمات کشور را در سطح بازارهای داخلی و خارجی اولویت های مهم اقتصادی دانست و تصریح کرد: افزایش کارآمدی و قدرت رقابت پذیری بخش توزیع کالا و خدمات هم به عنوان یکی از بخش های مهم اقتصادی کشور می تواند به تحقق اهداف کلان اقتصادی کمک قابل توجهی کند.
این استاد دانشگاه خواستار همبستگی همه قشرهای جامعه در حمایت از تولیدات داخلی شد تا علاوه بر جلوگیری از خروج ارز، رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال را در کشور شاهد باشیم و با ارتقای کیفیت کالا و خدمات در آینده نزدیک در زمینه صادرات نیز گام برداریم.
1295/ 1602/1899
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.