اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگارایرنا T ربیع فلاح روز سه شنبه در آئین معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ساری افزود : حدود 6 هزار میلیارد ریال از این هزینه ها در حوزه زیرساختی انجام شده که بیشترین زیرساخت های در این بخش در مناطق روستایی بود.
وی ساخت 320 مرکز بهداشتی و درمانی در مناطق روستایی و شهری ، ساخت 2 بیمارستان ، ایجاد 15 اورژانس بیمارستانی ، کلینک تخصصی ، بلوک زایمان طبیعی ، کلنیک دیالیز و سرطان را از مهم ترین دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در مازندران اعلام کرد.
نماینده عالی دولت در مازندران ارتقاء بهره وری و کیفیت خدمات درمانی و سلامت را از برنامه های دانشگاه علوم پزشکی مازندران در دولت دوازدهم معرفی کرد.
** تداوم طرح پزشک خانواده و کاهش سرطان از مطالبات مازندران
استاندار مازندران اجرای کامل طرح پزشک خانواده را از مطالبات مردم این استان برای ارتقاء کیفیت درمانی از دولت دوازدهم اعلام کرد و بر ضرورت بهینه سازی این طرح تاکید کرد.
وی شناسایی راهکارها برای کاهش آسیب های ناشی از بیماری غیر واگیر بویژه سرطان را از دیگر مطالبات مردم این خطه شمال کشور دانست.
** ایجاد 230 هزار متر مربع زیرساخت درمانی
رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در این آیین گفت که طرح تحول نظام سلامت در دولت یازدهم در این خطه شمال کشور توانست بخش زیادی از گره کمبود زیرساخت ها را باز کند.
دکتر قاسم جان بابایی افزود : در دولت یازدهم حدود 110 هزار متر مربع زیرساخت سلامت احداث شده و 120 هزار متر مربع زیرساخت بیمارستانی نیز در دست احداث قرار دارد.
وی برخوردار شدن 21 شهرستان مازندران از کلنیک دیالیز، مرکز جامع سلامت، اورژانس بیمارستانی، پوشش 400 هزار دانش آموز در طرح دانداپزشکی، ایجاد 15 بلوک زایمان طبیعی و کلینک تخصصی و فوق تخصصی را از مهم ترین طرح های درمانی و زیرساخت حوزه درمان در این استان در دولت یازدهم اعلام کرد.
در پایان این مراسم از دکتر قاسم جان بابایی رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی مازندران قدردانی و دکتر سید عباس موسوی به عنوان سرپرست این دانشگاه معرفی شد.
موسوی که پیش از این رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بود ، یازدهمین رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از بدو تاسیس در سال 67 تاکنون محسوب می شود.
دکتر جان بابایی نیز با معرفی کابینه دولت دوازدهم به عنوان معاون درمان وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی حکم گرفت و در آن وزارتخانه مشغول کار شد.
خبرنگار : حسین فلاحتی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
6982/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.