اخبار مرتبط

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران از فعالیت 600 تعاونی زنان در مازندران خبر داد و گفت: این تعاونی ها در بخش خدمات ،صنعتی ، کشاورزی و صنایع دستی فعالیت می کنند.

به گزارش ایلنا از ساری، کامران اصغری  امروز در دوازدهمین جشنواره تعاونی های برتر مازندران با تشریح عملکرد تعاونی ها در ارتقای اقتصاد اظهار داشت:مازندران از ظرفیت های خوبی درحوزه های مختلف   برخوردار است اما مشکلاتی موجب شده است تا تعاونی ها با توجه به ظرفیت های خوب در توسعه استان با مشکلاتی مواجه شوند.

وی افزود: می طلبد تا ساز و کارهای مناسب در جهت مرتفع شدن مشکلات این بخش به عنوان بخش هایی که در ارتقای اقتصاد و ایجاد اشتغال نقش بسزایی دارند،اتخاذ شود.

مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه 7 تعاونی برتر مازندران در حوزه صادرات در سالجاری تجلیل شدند،گفت: 22 تعاونی برتر دیگر امروز در این همایش تجلیل می شوند.

اصغری به وجود 600 تعاونی زنان در استان خبر داد و گفت: این تعاونی ها در بخش خدمات ،صنعتی ، کشاورزی و صنایع دستی فعالیت می کنند.

وی به ثبت یکهزار تعاونی استان در دولت یازدهم خبر داد و افزود: این تعداد تعاونی در ایجاد اشتغال نقش موثر داشته اند.

اصغری با اعلام اینکه 7 هزار تعاونی در مازندران فعالیت می کنند از صادرات 8 میلیون دلاری تعاونی های استان خبر داد.

وی تحقق شعار رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال را از اهداف مهم این نهادعنوان کرد و گفت: تلاش می کنیم تا در سالجاری افزایش صادرات در این حوزه داشته باشیم.

اصغری به نقش مهم تعاونی ها در توسعه کشور اشاره کرد و گفت:تعاونی ها با اندک سرمایه تعاونگران تشکیل شده است که نیاز به مساعدت و توجه بیشتری دارد.

مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت:بخش تعاون دارای ظرفیت‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف اقتصادی است و می‌تواند در تحقق شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری به «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نام‌گذاری شده نقش بسزایی داشته باشد.

وی مالیات بر ارزش افزوده،فروش محصولات و صادرات را از مشکلات عمده در حوزه تعاونی ها برشمرد و افزود:دولت تلاش خود را در این زمینه انجام داده است اما کافی نیست.

به گزارش ایلنا از 22 تعاونی برتر استان در این همایش تجلیل شد.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.