اخبار مرتبط

مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره "آرزو در قاب رسانه" که توسط مجتمع چند منظوره دنیای آرزو ساری برگزار می شود تا بیست و چهارم مرداد ماه تمدید شد.

مجتمع دنیای آرزو ساری، به منظور ارج نهادن به فعالیت رسانه‌ها در استان مازندران جشنواره آرزو در قاب رسانه را برگزار می‌کند.

به گزارش ایلنا از ساری ، به نقل از روابط عمومی مجتمع دنیای آرزو ساری،رسانه ها در به ثمر نشستن آرزوهای دست یافتنی که زندگی بهترو رفاه بیشتر مردم سرزمین مان را رقم می زنند، نقش مهم و برجسته ای ایفا می کنند. حال قصد داریم جشنواره ای رسانه ای برگزار کنیم تا میزبان اندیشه و خلاقیت اهالی رسانه و تولید آثاری باشیم که بهترین آرزوها را برای مردم ترسیم می کنند.

فرهنگ و اندیشه در سایه زندگی پررونق همواره دغدغه دنیای آرزو بوده و رسانه ها، پیشتاز تحقق این آرزوی همگانی هستند.

جشنواره آرزو در قاب رسانه در بخش‌های؛ مصاحبه و گفتگو، گزارش تحلیلی- توصیفی و خبری، یادداشت و مقاله، تیتر و عکس برگزار می‌شود.

محورهای جشنواره که اهالی رسانه می توانند ما را در برگزاری پربار این رویداد همراهی کنند، عبارتند از:

1- آرزوهای زیبا و سرشار از آرامش را چگونه می توان به مردم هدیه کرد و شهری پویا و انسان محور را رقم زد.( شهری که در آن آرامش و آسایش، آرزوی همگانی است با چه مولفه هایی محقق می شود)

2- اقتصاد فرهنگی و فرهنگ اقتصادی و تبیین چگونگی پیوند آنها( ره آورد توسعه شهری با مجموعه هایی نظیر دنیای آرزو که اقتصاد و فرهنگ را رویکرد خود قرار داده اند)

3- نقش و جایگاه مجموعه هایی نظیر دنیای آرزو در تحقق شهری جذاب و زنده و رونق گردشگری شهری

4- نقش رسانه ها در ترسیم فرهنگ سرمایه گذاری و کارآفرینی که منجر به تحقق آرزوهای مردم می شود

5- جایگاه مردم در رشد و توسعه شهر و استان کجاست؟

6- نقش سرمایه های خرد در رشد کلان چیست و چگونه محقق می شود؟

7- کسب و کار روزآمد(استارت آپ) برای جوانان چگونه قابل دستیابی است؟

بخش ویژه:

وجود مجتمع های چند منظوره مثل "دنیای آرزو ساری" می توانند موجب بهبود شرایط زیست محیطی شهرها شوند؟

شرایط شرکت در جشنواره:

١- آثار ارسالی می بایست در یکی از رسانه های سراسری یا محلی در محدوده زمانی فروردین 1395 تا بیست و چهارم مرداد 1396 منتشر شده باشد.

٢- هر یک از متقاضیان می توانند در ٢رشته شرکت کنند و در هر رشته، حداکثر ٣ اثر قابل پذیرش است.

٣- آثار مکتوب فاقد نام نویسنده یا دارای نام مستعار باید به تایید (مهر و امضاء) مدیر مسئول رسانه (نشریه، خبرگزاری و پایگاه خبری) رسیده باشد.

عکس

ارج نهادن تلاش عکاسان، خاصه عکاسان خبری در این بخش مورد توجه است. شرکت در این جشنواره برای همه عکاسان آزاد است و محدودیت سنی ندارد. در صورت تمایل هر عکاس می‌تواند حداکثر ٣ عکس در رابطه با محورهای جشنواره (در مجموع 24 عکس) به دبیرخانه جشنواره ارسال نماید. همچنین عکس هایی که محورهای توسعه مازندران اعم از گردشگری(شامل صنایع دستی، میراث فرهنگی، جاذبه های طبیعی و..)و کشاورزی بویژه در شهر ساری و محور فرح آباد را مورد توجه قرار می دهد، پذیرفته می شود. بخش ویژه در حوزه عکس نیز مربوط به پرداختن عکاسان به نقش مجموعه هایی نظیر دنیای آرزو در تحقق شهری جذاب و زنده و رونق گردشگری شهری است.

عکس‌ها می بایست با فرمتjpeg  و در اندازه حداقل 2000پیکسل (ضلع بزرگ) و حداکثر حجم 2مگابایت ارسال شوند.

- عکس های ارسالی، نباید دارای امضاء عکاس، قاب، تاریخ، واتر مارک، لوگو یا هر گونه نشانه های تصویری باشند.

-  ویرایش عکس ها تا جایی که اصالت عکس ها مخدوش نشود، مجاز است. (تصحیح رنگ و نور)

- پس از معرفی آثار راه یافته به بخش مسابقه، اصل فایل با کیفیت بالاتر از صاحب اثر درخواست خواهد شد. در صورت عدم دریافت اصل فایل، اثر از جشنواره حذف می شود.

- تمام ‌عکس‌ها باید دارای عنوان بوده و اطلاعات مربوط به مکان و زمان عکسبرداری در یک فایل متنی جداگانه به همراه عکس ها ارسال شود.

- از نظر برگزار کننده، ارسال کننده عکس، مالک اثر شناخته می‌شود و هرگونه مغایرت و پیامدهای ناشی از آن با مسئولیت ارسال کننده خواهد بود.

- برگزار‌کننده حق استفاده از عکس‌های پذیرفته شده را برای چاپ احتمالی در کتاب، نمایشگاه، بروشور یا انتشارات مربوط به جشنواره، با ذکر نام عکاس برای خود محفوظ می‌دارد.

علاقه مندان می توانند آثار خود را به آدرس ایمیل و شماره تلگرام جشنواره ارسال نمایند. 

Email:rasaneh@dasari.ir

و تلگرام: 09035259064

6- جوایز:

در هر یک از رشته های جشنواره با رای هیات داوران، افراد برگزیده انتخاب و معرفی می شوند و جوایز ویژه ای در مراسم اختتامیه دریافت می کنند. همچنین از همه ی ارسال کنندگان آثار در آیین اختتامیه جشنواره قدردانی می شود.

اسامی داوران جشنواره متعاقبا اعلام خواهد شد.

نشانی دبیرخانه جشنواره: ساری، جاده فرح آباد، مجتمع چند منظوره "دنیای آرزو ساری"

تلفن تماس:  01134441

آخرین مهلت ارسال آثار بیست و چهارم مرداد 1396 است و آیین اختتامیه جشنواره شهریور برگزار می شود.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.