اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، مسعود احمدی روز شنبه در مجمع عمومی عادی سالیانه اتحادیه آرامستان های کشور که در قائمشهر افزود: در چند سال اخیر شاهد نوسازی و جایگزینی خودروهای جدید در سیستم تاکسیرانی کشور بودیم که این فرایند با واگذاری به بخش خصوصی سرعت گرفت.
وی با اشاره به اینکه ساماندهی بخش خصوصی در مورد حمل و نقل متوفی نیز دستور کار قرار گرفته ، افزود : سیستم حمل و نقل متوفی برای نوسازی و واگذاری به بخش خصوصی نیازمند همکاری شهرداری ها و جمع آوری اطلاعات لازم از خودروهای موجود است.
** رد پای اتحادیه آرامستان های کشور در احیای نساجی قائمشهر
مدیر کل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین از امضای تفاهمنامه ای با شهرداری قائمشهر برای احیای کارخانه نساجی مازندران خبر داد و از آن به عنوان مهم ترین اتفاق رخ داده در این اتحادیه یاد کرد .
وی گفت : این کارخانه که یکی از قدیمی ترین کارخانه‌های نساجی خاورمیانه است، در چند سال اخیر به دلیل عدم توجه، با مشکلات خاص مواجه و دچار بحران شده بود و ما برای حمایت از تولیدات و صنایع داخلی کشور در سال اقتصاد مقاومتی نیاز بود نساجی مازندران مورد توجه ویژه ای قرار گیرد و در این راستا شهرداری قائمشهر در یک حرکت جهادی تلاش کرد تا تاسیسات این کارخانه را خریداری کند.
احمدی افزود: در حال حاضر کارخانه نساجی مازندران توانسته محصولات و تولیدات باکیفیتی ارائه دهد که امیدواریم سازمان آرامستان ها با استقبال از رعایت قانونی این تفاهم نامه به حمایت از تولیدات داخلی کمک کنند.
** کاهش نارضایتی مردم از شهرداری ها
مدیر کل حراست سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور نیز در این همایش گفت: در بخش حراست، یکی از راه هایی که دنبال کرده ایم بحث رصد نارضایتی های ارباب رجوع بوده است.
حمیدرضا موفق افزود: اتلاف وقت مردم در حوزه شهرداری ها یکی از نارضایتی های مراجعه کنندگان در دهه 80 بود که با سیستمی شدن شهرداری ها در دهه 90 این نارضایتی ها به حداقل رسید.
وی گفت: در حوزه آرامستان ها نیز با توجه به مراجعات مردم، با سیستمی شدن و تجمیع خدمات در این حوزه از تلف شدن وقت جلوگیری شده است.
مدیر کل حراست سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، آمادگی در زمان وقوع بحران های طبیعی را نیز از جمله وظایف تعریف شده آرامستان ها برشمرد و افزود : در حوزه پدافند غیرعامل از طریق آمادگی آرامستان ها، به هنگام وقوع بحران، درصددیم تا با هیچ سانحه ای مواجه نباشیم.
خبرنگار : مونا معینی کوچکسرائی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7334/1654

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.