اخبار مرتبط

مجید عبدالهی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در نوشهر افزود : همچنین در دولت یازدهم 114 پروژه آبرسانی روستایی با اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد ریال در مازندران اجرا شد.
وی خاطرنشان کرد: در این مدت یک هزار و 671 کیلومتر لوله گذاری خط انتقال و شبکه توزیع، حفر 43حلقه چاه عمیق، بهسازی 20 دهنه چشمه و 44 هزار متر مکعب مخازن ذخیره به همراه 90 واحد ایستگاه پمپاژ راه اندازی و تجهیز شد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستائی مازندران همچنین از راه اندازی 13 دستگاه دیزل ژنراتور و 11 دستگاه تصفیه آب شرب نیز در دولت تدبیر و امید در روستاهای مازندران خبر داد.
وی گفت: در این مدت نیز 300 کیلومتر شبکه فرسوده آب رسانی بازسازی و تعویض و برای افزایش کیفیت آب شرب روستاها از روشهای نوین علمی استفاده شد.
عبدالهی اظهار داشت : تنها در سال گذشته با اجرای 47 پروژه آبرسانی روستایی با اعتباری بالغ بر 615 میلیارد ریال 40 هزار خانوار روستایی در مازندران از نعمت آب شرب سالم بهره مند شدند.
مازندران 403 هزار مشترک آب و فاضلاب روستایی دارد.
مازندران براساس آمارهای رسمی سه هزار و 200 روستا دارد که حدود 45 درصد از جمعیت حدود سه میلیون و 200 هزار نفری استان در مناطق روستایی ساکن هستند.
خبرنگار: سیدمحمد اکبرموسوی**انتشار دهنده:سید محسن حسن نیا
1295/ 1602/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.