اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سردار غلامرضا جلالی روز پنجشنبه در حاشیه همایش ملی نقش پایگاه های بسیج دانش بنیان در دستیابی به اهداف استراتژیک صنعت برق کشور در ساری در گفت و گو با خبرنگاران افزود : کاربران در استفاده از امکانات و ابزار و همچنین در عملیاتی کردن برنامه ها به لایه ایمنی بر اساس قوانین و مقررات غفلت می کنند.
وی با بیان اینکه در مقوله تهدیدات سایبری ، رعایت قوانین و ملاحظات ایمنی کاربران بسیار مهم است، گفت: سال قبل حملات هکرها در آمار و قوه قضاییه را شاهد بودیم که بررسی ها نشان داده است که بی توجهی کاربران به قوانین و مقررات عامل اصلی نفوذ هکر ها بوده است.
وی لایه امنیتی در زیر ساخت های کشور را مطلوب و رضایتبخش دانست و اظهار داشت: دستگاه امنیتی از جمله نیروی انتظامی ، اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات که عمده امنیت پنهان و لایه های جاسوسی و ضد جاسوی را کنترل می کنند ،مشکل جدی ندارند و هماهنگی های خوبی وجود دارد.
رئیس سازمان پدافنذ غیر عامل کشور گفت : لایه دفاعی کشور در دفاع از زیر ساخت ها نیز همواره مورد توجه است و برگزاری رزمایش ها و تمرینات مداوم در تمامی حوزه ها در سال اجرا می شود.
وی با بیان اینکه سازمان پدافند غیر عامل کشور طرح ها و آمادگی ها ی لازم را در دفاع از تهدیدات دشمنان تمرین و تحت کنترل دارد ، افزود : تا کنون چندین مانور هسته ای به صورت عمومی در استان های بوشهر، قم ، مرکزی و اصفهان برگزار شد.
سردار جلالی با بیان اینکه سال قبل مانور هسته ای را در کاشان برگزار کرده ایم ، ادامه داد: اولویت امسال مانور هسته ای در تهران است که برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه بررسی ها از حادثه ،پلاسکو ، ریزش معدن در آزاد شهر ، آتش سوزی ها در صنعت نفت و پتروشیمی و خرابی به صنعت برق خوزستان فقط بی توجهی به لایه ایمنی را نشان می دهد ، گفت : همه این موارد نه جنبه خرابکاری ، ضد انقلاب و نفوذ دشمن در لایه های اطلاعاتی نداشته است.
سردار جلالی با بیان اینکه امروز در حوزه اقتصادی ، آمریکا در کنار اسرائیل و عربستان علیه ایران کارشکنی می کنند، گفت : باید بدانیم که نیت خیر در دشمن وجود ندارد ، پس در دشمن شناسی همواره باید دقت کنیم تا ضربه نخوریم.
وی با بیان اینکه رهبری با نگاه ژرف تمام حرکت های دشمنان را رصد می کنند و ما نیز باید قدرت تشخیص را همانند رهبری بالا ببریم ، افزود : نباید از منطق تشخیصی رهبری فاصله بگیریم.
او بسیج را نیروی مومن و متخصص دانست و ادامه داد : امروز بسیج عامل حفظ و بقای نظام است.
همایش ملی نقش پایگاه های بسیج دانش بنیان در دستیابی به اهداف استراتژیک صنعت برق کشور با محوریت بسیج دانش بنیان و نقش آن در دفاع سایبری، اقتصاد مقاومتی، توسعه سبک زندگی اسلامی، پدافند غیر عامل ، دستیبابی به دانش وفناوری های نوین در صنعت برق و دستیابی به اهداف صنعت برق امروز پنجشنبه در ساری برگزار شد.
خبرنگار : سید رضا هاشمی کروئی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
6990/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.