اخبار مرتبط

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار مازندران ،گفت: انتظار می رود دولت در تحقق فرامین رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال توجه ویژه ای به ایجاد صنایع تبدیلی داشته باشد.

به گزارش ایلنا ، میرعلی شیرافکن درگردهمایی ستادهای کارگری 26به همراه روسای تشکل های عالی کارگری و بازنشستگی مازندران با محوریت حمایت از منافع ملی و منافع صنفی انتخابات با اشاره به مشکلات جامعه کارگری،اظهار داشت:اگر چه در دولت تدبیر و امید بخشی از مشکلات این قشر کاهش یافته است اما جامعه کارگری همچنان نیاز به حمایت دولت یازدهم دارد.

وی افزود:نداشتن امنیت شغلی و حداقل دستمزد از جمله مهمترین دغدعه هایی است که متوجه این قشر زحمتکش از جامعه است.

وی ضمن اعلام حمایت از آقای روحانی ،گفت: ضرورت دارد با مهم بر شمردن جامعه کارگری نقش و حضور کارگران در کابینه دولت پررنگ و اثر گذار باشد.

شیرافکن با اشاره به اینکه در دولت گذشته آنچنان که باید در کارهای عملیاتی و کابینه از قشر کارگر بهره گیری نشده است، افزود: انتظار می رود تا در صورت حضور دوباره دولت تدبیر و امید مطالبات این قشر از جامعه دردستور کار دولت روحانی قرار گیرد.

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار مازندران به ظرفیت کارگران در توسعه و پیشرفت ایران اسلامی اشاره کرد و گفت:برغم وجود مشکلات فراوان معیشتی و اقتصادی،کارگران همیشه در حمایت از نظام اسلامی و تبعیت از فرامین رهبری و همچنین همکاری با دولت تدبیر و امید پای کار هستند.

وی به مشکلات پیش روی کارگران در جامعه اشاره کرد و ادامه داد:متاسفانه قراردادهای موقت کار امنیت و آرامش را از کارگران سلب نموده است تا آنجایی که امکان برنامه ریزی و بهره مندی از یک زندگی شرافتمندانه و بدون اضطراب را برای کارگران به خطر انداخته است

شیرافکن ادامه داد:تقاضا داریم با اجرای صحیح تبصره ماده 7 قانون کار، عزت و کرامت نیروی کار که زمینه ساز ابتکار ،خلاقیت و بهره وری است مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به اینکه لایحه اصلاح قانون کار بدون نظر کارشناسی شرکای اجتماعی در دولت گذشته به مجلس ارسال شده است و پیگیری های جامعه کارکری و از نمایندگان مجلس و حمایت دولت تدبیر و امید تاکنون در مجلس مطرح نشده است بنابراین تقاضای برگشت لایحه اصلاح قانون کار را داریم

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار مازندران، ادامه داد:  تقاضای ما از مسئولین اجرایی استان این است تا اهتمام بیشتری در جهت رفاه و تقویت قدرت خرید کارگران و دستیابی به معیشتی آبرومندانه را برای کارگران سخت کوش و تلاشگر در دستور کار خود قرار دهند  چرا که امروز به دلیل پایین بودن دستمزد کارگران این قشر در بدترین شرایط معیشتی قرار دارند.

شیرافکن ایجاد صنایع تبدیلی را بخش کشاورزی را از نیازهای ضروری در استان برشمرد و افزود:انتظار می رود دولت در تحقق فرامین رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال توجه ویژه ای داشته باشد.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.