اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام احمد شرفخانی روز پنج شنبه در حاشیه مراسم به بهره برداری رسیدن از ساختمان اوقاف شهرستان قائمشهر ، افزود : این درحالی است که در سال 88 ، مکاتبات به صورت دستی انجام می شد.
وی با بیان اینکه در زمان دولت یازدهم 600 نقطه از کل کشور به سامانه مدیریت جامع موقوفات متصل شدند ، ادامه داد : بحث دولت الکترونیک و استفاده از فن آوری های نوین به ما برای پیشبرد و سریع تر کردن کارها بسیار کمک کرده است.
معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اضافه کرد :در دولت یازدهم تمام امورات مالی ، برنامه سازمان اوقاف در مجموعه سامانه طراحی شده و به صورت آنلاین و لحظه به لحظه تمام اطلاعات در کل کشور در حال رد و بدل شدن است.
شرفخانی با اشاره به اینکه امروزه در مجموعه اوقاف چک معنی ندارد ، افزود : امروزه مجموعه سامانه سیستم به بانک ملی متصل است و اگر کسی از مجموعه سازمان می خواهد پولی را دریافت کند از طریق سیستم بانک ملی کارهای اداری خود را به نحو احسن انجام می دهد.
وی همچنین با بیان اینکه امروزه تمام وقف نامه ها بازخوانی می شود ، ادامه داد: در حال حاضر 807 مورد نیت واقف از طریق بازخوانی وقف نامه انجام شده است و بیش از 500 هزار وقف نامه قرائت شد و وارد سامانه شده است.
معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور شفاف سازی در مدیریت موقوفات را از برنامه های این اداره تلقی کرد و گفت که هزینه ها به صورت لحظه به لحظه و آنلاین رصد می شود.
وی در پایان یکی از ضعف های اداره سازمان اوقاف و امور خیریه را زیرساخت های اداره اوقاف اعلام کرد و گفت که بهتر است که دولت در راستای بحث زیرساختها به ما در این امر کمک کند.
در کل کشور 175 هزار موقوفه وجود دارد.
ساختمان جدید اداره اوقاف و امور خیریه قائمشهر روز پنج شنبه با حضور معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ، مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران و مسئولان شهرستانی به بهره برداری رسید.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، ساختمان جدید اداره اوقاف و امور خیریه قائمشهر در یک طبقه و در 3 واحد و در فضایی به مساحت 470 متر مربع به بهره برداری رسیده است .
خبرنگار : مونا معینی کوچکسرائی **انتشار دهنده: سید محسن حسن نیا
/1899/7334
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.