اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکترجان بابایی روز چهارشنبه در مراسم افتتاح هفت طرح بهداشتی در قائمشهر، افزود :در دولت گذشته مجلس 6 هزار میلیارد تومان از محل یارانه درمانی برای بهداشت گذاشته بود اما دولت نتوانست از این پول به درستی استفاده کند و مردم در حوزه درمان محروم شدند.
وی ادامه داد: اما در این دولت ، برنامه وزارت بهداشت به خوبی انجام شده است زیرا در استان مازندران طی یک سال 70 طرح مرکز جامع خدمات درمانی روستایی به بهره برداری رسیده است .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه طی دوره گذشته در استان مازندران بیشترین مراکز خدمات درمانی به صورت استیجاری بوده است گفت که اما در این دولت از حالت استیجاری خارج شده است .
جان بابایی یکی از دلایل اتفاقات خوب در حوزه درمان را کمک خیرین اعلام کرد و گفت که با مشارکت خیرین و اعضای شورا و دهیاری ها در حوزه درمان باعث شد تا شاهد این اتفاقات خوب در روستاها باشیم .
وی مشارکت مردمی در حوزه درمان در استان مازندران را در اهدای زمین بیش از 100 هزار متر مربع اعلام کرد.
رئیس علوم پزشکی مازندران به عقب ماندگی مراکز درمانی در شهر به ویژه در شهر قائمشهر اشاره کرد و ادامه داد: مهم ترین عامل عقب ماندگی نبود زمین است زیرا اگر زمین نباشد نمی توان ساخت و ساز انجام داد.
** رفتار خالصانه دولت یازدهم در حوزه درمان و سلامت
عضو کمیسیون انرژی در مجلس دهم در این مراسم گفت که دولت یازدهم در حوزه سلامت ، خالصانه رفتار کرده است که امروز شاهد به بهره برداری رسیدن این طرح ها هستیم .
سید علی ادیانی نماینده مردم قائمشهر در مجلس افزود : باتوجه به اینکه در حوزه سلامت ، در دولت یازدهم توجه ویژه ایی شده است ما جزء کشورهای برتر دنیا شناخته شده ایم زیرا اکثر کشورها به خصوص کشورهای اسلامی برای درمان به ایران اسلامی مراجعه می کنند.
عضو کمیسیون صنعت در مجلس دهم نیز در این مراسم ، افزود : علی رغم اینکه در گذشته هزینه درمان قشر آسیب پذیر جامعه سنگین بوده است اما در این دولت طرحی به مجلس ارائه شد تا مردم در حوزه درمان خدمات رایگان در اختیارشان قرار بگیرد.
عبدالله رضیان نماینده مردم قائمشهر در مجلس گفت برغم اینکه دولت یازدهم از لحاظ مالی در شرایط سختی به سر می برد اما در حوزه سلامت خدمت خالصانه انجام داده است که جای تقدیر دارد.
** افتتاح 280 خانه بهداشت در قائمشهر در دولت یازدهم
فرماندار قائمشهر در این مراسم با بیان اینکه در سه دولت گذشنه در این شهرستان 230 خانه بهداشت به بهره برداری رسید ، افزود : این درحالی است که در دولت تدبیر و امید شاهد به بهره برداری رسیدن 280 خانه بهداشت بوده ایم .
مهدی محمدی افزود : همه ما به عنوان کارگزاران دولت درصدد هستیم تا بدون هیچ گونه بازی با مردم ، پیگیر مشکلات آنها باشیم تا پاره ایی از مشکلات آنها را بتوانیم برطرف شود.
خبرنگار : مونا معینی کوچکسرائی **انتشار دهنده:سید محسن حسن نیا
7334/1899

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.