اخبار مرتبط

مهدی صفایی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت :‌ هم اینک در هفته جاری این عملیات با هدف ایمن سازی این جاده پرتردد و حادثه خیز در قسمت هایی از این جاده به طول حدود 35 کیلومتر در منطقه سیاه بیشه و کف هزارچم آغاز شده است.
وی افزود :‌ طبق ارزیابی های انجام گرفته مقدار 300 تن اسفالت برای لکه گیری این جاده و دیگر مسیرها از جمله کمربندی چالوس و کلاردشت مورد نیازاست که این عملیات در گام نخست در جاده چالوس آغاز شده است.
وی اظهارداشت :‌ اعتباری که برای انجام این عملیات در نظر گرفته ازمحل اعتبارات داخلی این نهاد بوده است .
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای چالوس پیش بینی کرد که این عملیات تا یک هفته دیگر به پایان برسد .
دولت یازدهم در ایمن سازی جاده های حادثه خیز و پرتردد کشور به ویژه محور کرج - چالوس به منظور کاهش تلفات انسانی ، تاکنون فعالیت های عمرانی فراوانی داشته است که با دوره های گذشته قابل قیاس نیست.
دولت سال گذشته حدود 150 میلیارد ریال اعتباراز محل منابع ملی برای روکش آسفالت و ایمن سازی نقاطی از این جاده اختصاص داد.
هم اکنون حدود نیمی از طول مسیر حدود 78 کیلومتری جاده کندوان روکش آسفالت شده است ، ضمن آن که با به کارگیری پیمانکار در حاشیه های پرتگاهی این جاده دیواره های سنگی نیز ساخته شد.
این جاده یکی از کوتاه ترین جاده های اصلی پایتخت کشور به استان های شمالی بویژه غرب مازندران است و با وجود سخت گذر و حادثه خیزی آن ، اما به علت برخورداری از جاذبه های طبیعی منحصربفرد در تمامی فصول بویژه نیمه نخست سال محل تردد میلیون ها مسافر، گردشگر داخلی و خارجی است.
خبرنگار:ابراهیم پور** انتشار دهنده:سید محسن حسن نیا
7078 /1602/1899

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.