اخبار مرتبط

' چینی بای دورسون بکوف ' در سفرش به مازندران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در آمل افزود : از همه بازرگانان ، سرمایه گذاران و گردشگران ایران می خواهیم که با فراهم شدن زمینه های لازم و ایجاد سهولت در صدور ویزا ، آزادانه و بدون دغدغه به قرقیزستان سفر و در آنجا سرمایه گذاری کنند.
وی ادامه داد : راه اندازی خط های جدید پروازی میان تهران و مشهد با بیشکک به صورت منظم در طول هفته از موضوعات دیگری بوده که در کنار توسعه مناسبات دوجانبه با مقام های ایرانی بر روی آن تاکید فراوان شده است.
رئیس مجلس قرقیزستان به اهداف سفر هیات پارلمانی این کشور به ایران اشاره کرد و گفت : دیدار با رییس مجلس شورای اسلامی که روز گذشته در تهران انجام شد و دیدار با رییس جمهوری در روز آینده برای رایزنی و تبادل بیشتر همکاری ها هدف عمده سفر ما بوده است.
دورسون بکوف افزود : دولت و مجلس قرقیزستان از تقویت ، افزایش و توسعه همکاری ها در همه زمینه های سیاسی ، اقتصادی و سایر بخش ها با جمهوری اسلامی ایران استقبال می کند.
وی درخصوص سفر به مازندران نیز گفت : شرکت های تولیدی مانند کاله در مازندران هم ردیف با شرکت های مطرح و رو به توسعه دنیا محسوب می شوند و ما با توجه به افزایش و تنوع محصولات این شرکت خواهان برقراری بیشتر همکاری آنها در قرقیزستان هستیم.
رییس مجلس قرقیزستان همچنین از تجار ، بازرگانان و سرمایه گذاران مازندران دعوت کرد که برای سرمایه گذاری و بالاترین حجم همکاری ها در کشورش پیش قدم شوند.
وی گفت که قرقیزستان نیز در مقابل معافیت هایی لازم را که به بهبود این همکاری ها کمک می کند، اعمال خواهد کرد.
رییس مجلس قرقیزستان به همراه 6 تن از نمایندگان مجلس این کشور صبح امروز وارد مازندران شد.
دورسون بکوف روز یکشنبه در راس یک هیات حدود 20 نفره پارلمانی و اقتصادی به دعوت رئیس مجلس شورای اسلامی، به تهران سفر کرد.
در دسامبر سال 2016 'حسن روحانی' رئیس جمهور ایران همچنین از قرقیزستان بازدید کرده بود در چارچوب این سفر برنامه همکاری برای 10 سال به امضا رسید.
ایران و قرقیزستان در حوزه‌های مختلف مانند سیاسی، اقتصادی، تجاری، فرهنگی، علمی، آموزشی و دیگر همکاری خوبی دارند.
خبرنگار : مهدی غلامی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7327/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.