اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد تیموری روز چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران در ساری اظهار داشت: این تعداد سفر به همراه جابه جایی سالانه 600 میلیون تن کالا در 217 هزار کیلومتر شبکه راه های کشور انجام می شود.
به گفته او به همین دلیل کوچک ترین اشتباه در راه های کشور اثرات جبران ناپذیری خواهد داشت و شاید منجر به فاجعه شود.
معاون راهداری کشور گفت که به همین خاطر نگهداشت، ایمن سازی، فعال سازی و روان سازی راه ها و ناوگان حمل نقل چه در زندگی مردم و چه در اقتصاد کشور اهمیت ویژه ای دارد که نباید تعللی در آن صورت گیرد.
**اختصاص اعتبارات ملی به جاده های مازندران ضروری است
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: جاده ها و راه های مازندران به واسطه اهمیتی که برای کل کشور دارند، باید همه در قبال آن احساس مسئولیت کنند و اختصاص اعتبار ملی به آن برای توسعه و ارتقا ضروری است.
به گفته تیموری، قرار گیری مازندران در کریدور شمال، وجود سه بندر مهم در شمال کشور و مهم ترین مقصد گردشگری راه های استان مازندران را در جایگاه مهم ملی قرار می دهد.
وی ادامه داد: نقش جاده های مازندران بر اقتصاد و زندگی نیمی از مردم کشور بی بدیل است که توسعه و ارتقای امنیت آن را از اهمیت زیادی برخوردار می کند.
معاون سازمان راهداری کشور با بیان اینکه یکهزار و 400 کیلومتر از راه‌های مازندران مواصلاتی و 480 کیلومتر از راه‌های آن راه‌های ترانزیتی است، گفت: کوچک ترین انسداد در جاده های مازندران بدون شک بر اقتصاد کشور تاثیر خواهد گذاشت که نگاه ملی به ان را ضروری می کند.
تیموری همچنین فقدان وجود شبکه ریلی موثر در استان مازندران را از دیگرمشکلات حمل و نقل استان عنوان کرد و گفت: این فقدان فشار مضاعفی به جاده های کشور آورده و اعطای اعتبارات ملی به راه های مازندران اجتناب ناپذیر است.
استان مازندران دارای 10 هزار و 400 کیلومتر راه اصلی و فرعی است که از این میزان حدود سه هزار کیلومتر راه اصلی و سه هزار و 800 کیلومتر جاده کوهستانی است.
گفتنی است که بارش شدید باران و ایجاد سیلاب نوروزی در مازندران، بیش از پنج هزار میلیارد ریال به جاده های استان خسارت وارد کرد.
/1899/7335
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.