اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا ، مفید غلامی راد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ساری افزود : حدود 64 میلیارد تومان از کمک های بلاعوض برای خسارت واحدهای مسکونی و تجاری اختصاص یافت که به طور میانگین در قالب کمک معیشتی و تعمیراتی به هر خانوار تا سقف 50 میلیون ریال پرداخت خواهد شد.
وی با اعلام این که بخشی از کمک های معیشتی و تعمیراتی تاکنون پرداخت شده است ، گفت : 158 میلیارد تومان دیگر از کمک بلاعوض تخصصی دولت هم برای بخش کشاورزی است که توزیع می شود.
غلامی راد توضیح داد : کمک بخش کشاورزی بر اساس برنامه ریزی برای هر هکتار زمین زراعی تا سقف 20 میلیون ریال و باغات نیز 50 میلیون ریال پرداخت خواهد شد.
براثر سیل اخیر در مازندران حدود 6 هزار و 500 واحد مسکونی دچار خسارت شد.
دبیر شورای توسعه و برنامه ریزی مازندران افزود : بر اساس مصوبه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که با حضور رئیس جمهوری درساری برگزار شد، برای هر واحد دامداری نیز 50 میلیون ریال ، هر راس دام سبک تا سقف پنج میلیون ریال و دام سنگین نیز 30 میلیون ریال کمک بلاعوض داده می شود.
وی مبلغ کمک بلاعوض پرداختی به واحدهای مرغداری را نیز حدود 40 میلیارد ریال در مجموع پیش بینی کرد و گفت : در سیل اخیر 46 مرغداری گوشتی با 500 هزار قطعه و مرغ مادر نیز دو واحد با 100 هزار قطعه تخریب شدند.
** تخصیص 458 میلیارد تومان اعتبار تسهیلاتی برای کشاورزی
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران گفت : همچنین دولت برای کمک به کشاورزان سیلزده و رونق تولید نیز 458 میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات بانکی ارزان قیمت به مازندران تخصیص داد.
وی اضافه کرد : این خسارت ها نیز در قالب تسهیلات بانکی مطابق با مصوبه در اختیار کشاورزان خسارت دیده ناشس از سیل قرار می گیرد.
دبیر شورای توسعه و برنامه ریزی مازندران کمک های دولت برای سیل نسبت به دوره های گذشته را بی سابقه توصیف کرد و اظهار داشت : ورود بموقع دولت در مناطق سیل زده باعث شد تا دولت با وجود مشکل مالی کمک های خوبی را در قالب بلاعوض و تسهیلات در اختیار استان های خسارت دیده قرار دهد.
وی اضافه کرد : در مجموع میزان کمک های بلاعوضی که دولت برای جبران خسارت های ناشی از سیل به این استان اختصاص داد حدود 20 درصد از کل بودجه عمرانی سال گذشته است.
6982/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.