اخبار مرتبط

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی استانداری مازندران، حسن خیریانپور در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان افزود: باید با فعال سازی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان ها و استان مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی شناسایی و در جهت حل آن تصمیم گیری و اقدام شود.
وی ادامه داد:همچنین باید با بهبود فضای کسب و کار زمینه های سرمایه گذاری بخش خصوصی و مهیاسازی تأمین منابع مالی آن ها با همکاری سیستم بانکی فراهم شود.
معاون استاندار مازندران اضافه کرد: با تحقق رونق تولید و ارتقاء کیفیت تولید و مهیاسازی صادرات زمینه های اشتغال بیشتر نیز فراهم خواهد شد.
وی ضمن قدردانی از همراهی و همکاری های سیستم بانکی مازندران در سال گذشته ، گفت: 268 میلیارد تومان تسهیلات به تعداد 305 طرح اشتغال فراگیر با اشتغالزایی سه هزار و 60 نفر پرداخت شد و این استان رتبه دوم را در کشور از آن خود کرد .
خیریانپور ادامه داد : همچنین از محل اشتغال روستایی و عشایری ( سامانه کارا ) نیز یکهزار و 742 طرح توانستند 228 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت دریافت بکنند و برای چهار هزار و 797 نفر اشتغال پیش بینی شد .
وی گفت: علاوه بر این موارد از محل بند ب تبصره 16 قانون بودجه نیز تحت عنوان اشتغال مددجویی استان مازندران از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی 74 میلیارد تومان تسهیلات به چهار هزار و 151 نفر پرداخت شد.
وی افزود : همچنین از محل بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 1397 نیز مبلغ 435 میلیارد تومان طرح از بخش صنعت و مبلغ 420 میلیارد تومان طرح از بخش کشاورزی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مصوب شد و برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شدند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران به مدیران بانک های عامل تأکید کرد که در پرداخت تسهیلات بسته رونق تولید نیز همت مضاعف اعمال کنند .
خیریانپور گفت: تاکنون به 74 واحد مبلغ 194 میلیارد تومن تسهیلات بسته رونق تولید پرداخت شد.
وی با تاکید بر اینکه مدیران بانک ها از تملیک واحدهای تولیدی اجتناب کنند، افزود: بنا به دستور استاندار مازندران، کمیته احیاء واحدهای راکد در استان راه اندازی شد تا واحدهای راکد و تعطیل شده به مدار تولید برگردانده شوند و بانک ها نیز باید در این مسیر کمک کنند.
2096/1899
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.