اخبار مرتبط

مهدی ایزدی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد بازدید از تاریخ 27 اسفند تا 16 فروردین ماه امسال از موزه های استان ثبت شده است.
وی از بازدید 669 گردشگر خارجی از موزه ها و اماکن تاریخی و فرهنگی مازندران در نوروز امسال خبر داد.
معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران علت کاهش میزان بازدیده کننده از موزه های استان را وضعیت نامناسب جوی و جاری شدن سیل در برخی از مناطق استان مازندران در ایام نوروز بر شمرد.
وی تصریح کرد: 19 موزه دولتی و خصوصی به همراه سه پایگاه تاریخی عباس آباد، فرح آباد و یوش و بناهای چشمه عمارت بهشهر، محوطه تاریخی گوهرتپه و وستیمین هم در تعطیلات نوروزی سال 97 میزبان گردشگران بودند.
ایزدی همچنین گفت: از تعداد 173 هزار نفر بازدید کننده از موزه ها و اماکن تاریخی و فرهنگی استان در تعطیلات نوروزی امسال 120 هزار گردشگر تنها از مجتمع فرهنگی و موزه ای شهدای رامسر بازدید کردند.
مجتمع فرهنگی و موزه ای شهدای رامسر جزو پنج موزه برتر کشور به لحاظ تعداد بازدیدکننده است.سال گذشته بیش از 850 هزار نفر از این مجتمع بازدید کردند که 35 هزار و 983 نفر گردشگر خارجی از کشورهای عراق، عمان، بحرین، لبنان، هند، فرانسه ، اتریش، ژاپن، پاکستان و الجزایر بودند.
از مجتمع بازدید کردند.
مجمع فرهنگی و موزه رامسر نوروز امسال با برپایی نمایشگاه ظروف فرمایشی که شامل 83 اثر از ظروف درباری با قدمت حدود 150 سال بود بیش از 33 هزارنفر بازدید کننده را به خود اختصاص داد.
موزه های دولتی، فرح آباد ساری ، گنجینه بابل ، آمل ، خانه نیما یوشیج در شهرستان نور ، موزه آلاشت در سوادکوه ، موزه مردم شناسی منطقه دوهزار تنکابن و موزه شهدای آمل و موزه های خصوصی استان نیز همچون مجتمع فرهنگی و موزه ای شهدای رامسر، کندلوس ، خانه موزه مکرمه در بابل ، موزه فرهنگی کودکان ، موزه مردم شناسی تبریزی در نوشهر ، برج دیده بانی بابل را شامل می شود.
مجتمع فرهنگی و موزه ای شهدای رامسر در فضای 12 هکتار و 6 فضای موزه ای از جمله نخستین موزه عاج فیل ایران و خاورمیانه با به نمایش گذاشتن 300 اثر بسیار شاخص، موزه کاخ مرمر، مردم شناسی شمال ایران، باغ موزه گیاه شناسی با بیش از یکهزار و 800 گونه گیاهی ، عکس و اسناد، موزه حمام قدیم به همراه باغ بامبو، چشمه قدیمی، تالاب مجتمع و پارکینگی با ظرفیت پذیرش 400 خودرو پذیرای گردشگران است.
مجتمع فرهنگی موزه ای شهدای رامسر در سال 1316 هجری شمسی به عنوان استراحتگاه سلطنتی در زمین 6 هکتاری بنا شد که در سالهای اخیر به 12 هکتار افزایش یافته است.
1295/ 1602/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.