اخبار مرتبط

سید محمد جعفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : سیلاب های اخیر در مازندران باعث شد تا خوراک دام ها که در انبارهای دامداری های سنتی وجود داشت به زیرآب برود و دامداران در این زمینه با مشکل مواجه شوند .
وی ادامه داد : 6 شرکت تولید خوراک دام در مازندران فعالیت دارند که با وجود تعطیلی این کارخانه ها در ایام نوروز برای کمک به حل مشکل دامداران ، این کارخانه در این ایام دست به کار شدند و به تولید سبوس اقدام کردند .
مدیر عامل شرکت غله منطقه 2 گفت : سبوس های تولید شده به معاونت امور دام سازمان جهاد کشاورزی مازندران تحویل داده شد و از طریق این نهاد میان دامداران خسارت دیده توزیع شد .
وی با اعلام این که هنوز دامداران برخی نقاط سیلزده مازندران برای تامین خوراک دامهایشان با مشکل مواجه هستند ، گفت : تا به هر میزان که نیاز باشد کارخانه های تولید خوراک دام برای این منظور فعالیت می کنند تا دامداران از این بابت دغدغه ای نداشته باشند .
کارخانه های مازندران ماهانه هفت هزار تن خوارک دام تولید می کنند .
جعفری همچنین به قطعی گاز منطقه بالاتجن قائمشهر به عنوان بخشی از اثرات سیلاب اخیر در مازندران اشاره کرد و ادامه داد : برای تامین بموقع نان مردم این مناطق بیش از 20 واحد نانوایی این منطقه به سوخت دوم تجهیز شدند .
وی افزود : همچنین برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکل تهیه نان در روستاهای آسیب دیده با هماهنگی اداره کل راه و شهرسازی استان آرد کافی به این مناطق حمل و توزیع شد .
مدیر عامل شرکت غله منطقه 2 با اشاره به توریستی بودن مازندران و ترافیک سنگین جاده ای در ایام نوروز ادامه داد : سهمیه نیمه اول فروردین 98 خبازی های استان به همراه 720 تن سهمیه آرد فوق العاده جهت واحدهای خبازی کشیک، پیش از آغاز ایام عید به شهرستان ها ارسال شد .
جعفری افزود : گندم مورد نیاز ایام پایانی سال 97 و همچنین نیمه اول فروردین 98 نیز تامین و جهت ارتقای کیفیت آرد و نان تولیدی با اختلاط مناسب در اختیار کارخانجات آرد قرار گرفت.
وی همچنین به توزیع شکر در ایام پایانی سال 97 اشاره کرد و گفت : بیش از 2هزار و 550 تن شکر حمل و تحویل عاملان معرفی شده از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان جهت تنظیم بازار شد که این موضوع سبب کاهش قیمت شکر در استان مازندران گردید.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 با اشاره به حمل یکپارچه شکر در استان گفت: این شرکت، شکر را به صورت حمل یکپارچه و با یک نرخ یکسان در همه شهرستانهای استان تحویل عاملان شد .
2096/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.