اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا ،مدیرکل راه آهن شمال به خبرنگار ایرنا گفت که برای اطمینان از امنیت ریل بازسازی شده ، یک رام قطار باری به وزن یکهزار و 600 تن از مسیر عبور داده شد و هم اکنون راه آهن باز شده است.
تردد قطار در راه آهن شمال کشور عصر روز 12 فروردین ماه در مسیر زیرآب در شهرستان سوادکوه مازندران براثر ریزش و رانش دیواره کوه بر روی ریل متوقف شده بود.
این سومین بار در یک ماه گذشته است که شبکه ریلی شمال کشور بر اثر بارش شدید باران و وقوع سیل و ریزش کوه به داخل خطوط ریلی ، مسدود و تردد قطارها متوقف می شود.
مدیرکل راه آهن شمال که مسیر گرمسار در استان سمنان تا استان گلستان را زیر پوشش دارد گفت که با تلاش شبانه روزی کارکنان و تکنسین خطوط ریلی شمال کشور و پاکسازی سنگ ریزه و خاک و خاشاک از سطح ریل تردد قطار در این محور برقرار شد.
یوسف گران پاشا افزود : پس از عبور آزمایشی قطار باری ، از امشب نیز تردد قطار مسافربری در این مسیر از سرگرفته می شود.
وی ادامه داد : با فروکش کردن بارش باران و سیل در مازندران برای روزهای آینده، کار ساخت دیواره حایل و ترمیم اساسی خطوط آسیب دیده نیز شروع خواهد شد.
گران پاشا گفت : در شرایط فعلی مشکلی برای تردد قطار در این مسیر از گرمسار تا گرگان وجود ندارد و تمام ترددها نیز با نظارت انجام می شود.
خطوط ریلی شمال کشور که از گرمسار در استان سمنان شروع می شود و تا گرگان مرکز استان گلستان ادامه دارد حدود 360 کیلومتر است و روزانه 6 هزار مسافر در این مسیر جا به جا می شوند.
6982/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.