اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا ، احمد حسین زادگان روز یکشنبه در نشست بررسی مشکل آب شرب بابل و بازدید از تصفیه خانه بزرگ شهرهای گروه الف در محل تصفیه خانه در درونکلای شرقی بابل افزود : مشکل آب شرب بابل یک معضل قدیمی است و تنها مختص به وقوع سیلاب اخیر نیست .
وی با اظهار این که در طول سال حتی با بارش شدید باران هم آب سد البرز کدر می شود و تصفیه خانه موقت قادر به تصفیه آن نیست ، گفت : با لوله گذاری از دو مسیر که از بالای سد البرز کشیده شده است مشکل کم آبی تا زمان بهره برداری تصفیه خانه بزرگ بابل برطرف خواهد شد.
نماینده عالی دولت در مازندران افزود : در حال حاضر 2 لوله گذاری انجام شده 300 لیتر برثانیه آب را وارد مدار می کند و با بررسی های انجام شده در صورت ضرورت لوله سوم نیز به آن اضافه خواهد شد.
وی ادامه داد : دولت در تصفیه خانه بزرگ بابل سرمایه گذاری های خوبی انجام داده است و در حال حاضر بیش از 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و دولت برای تکمیل این طرح حیاتی مصمم است.
استاندار مازندران گفت : زمان مشخصی را نمی توانیم برای افتتاح این طرح بزرگ آبی تعیین کنیم ، اما خوشبختانه رییس جمهوری محترم و معاون اول ایشان در جریان ضرورت تکمیل تصفیه خانه شهرهای گروه الف قرار دارند و در آینده ای نزدیک نیز طی یک نامه ای از سوی مجمع نمایندگان مازندران، استاندار و نماینده ولی فقیه در استان براین ضرورت تاکید خواهد شد.
حسین زادگان اظهار داشت : هم اکنون برای بهره برداری کامل از این طرح مهم آبی شهرهای گروه الف حدود 800 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در صورت ابلاغ روند احداث این تصفیه خانه تسریع خواهد شد.
** همراهی و همدلی رمز حل مشکلات
استاندار مازندران گفت : امروز برای عبور از مشکلات نیازمند همراهی و همدلی هستیم ، کما اینکه در دو هفته گذشته برای عبور از مشکل پیش رو این همراهی و همدلی به خوبی در استان احساس شده است.
وی افزود : ما مازندران را یک کلان شهر می بینیم و به هیچ عنوان نباید اجازه دهیم با بخشی نگری این استان از مدار توسعه خارج شود.
بر اساس گزارش های رسمی موجود ، برای تصفیه خانه بزرگ بابل برای آبرسانی به شهرهای گروه الف و خط انتقال آن تاکنون یک هزار و 500 میلیارد ریال هزینه شده است.
طرح بزرگ آبرسانی به شهرهای گروه الف مازندران شامل بابل، امیرکلا، هادی شهر، بابلسر و فریدونکنار دارای حدود 55 کیلومتر لوله گذاری است.
عملیات اجرایی تصفیه خانه بزرگ آبرسانی به شهرهای گروه الف در سال 88 در درونکلای غربی بخش بابلکنار آغاز شد که در حال حاضر 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
7328/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.