اخبار مرتبط

اواخر سال گذشته پس از وقوع سیلاب در مازندران ، تیم ارزیاب بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای کارشناسی میزان خسارت های وارده به واحدهای مسکونی وارد عمل شدند اما این ارزیابی ها زمانی صورت گرفت که هنوز سیلاب فروکش نکرده بود و بنا به گفته سیلزدگان بخش بیشتری از خسارت ها پس از پایین رفتن آبها و نفوذ رطوبت در پی و ستون بناها مشخصص شد .
جمعی از سیلزدگان دیروز در بازدید خبرنگاران و عکاسان ایرنا از روستاهای سیلزده تالارپشت و رکنی کلای شهرستان سیمرغ نسبت به عمیق شدن خسارت سیلات گله کرده و خواستار کارشناسی مجدد میزان خسارت شده بودند.
مهدی رازجویان روز یکشنبه در واکنش به درخواست سیلزدگان به خبرنگار ایرنا گفت : پس از فروکش کردن آب سیلاب ، در برخی از مناطق سیلزده شاهدیم که خانه های مسکونی که در حد تعمیرات بود با نفوذ رطوبت دیوارها در حال تخریب است .
وی با اشاره به این که در کارشناسی اولیه تعداد 650 واحد مسکونی تخریبی اعلام شد ، ادامه داد : با توجه به این شرایط پیش آمده و نیاز به ارزیابی دوباره ، پیش بینی می شود تعداد واحدهای مسکونی بیشتری تخریبی اعلام شوند .
معاون امور عمرانی استاندار مازندران به سیلزدگان اطمینان خاطر داد که تمام تلاش ها بر این اساس است تا دغدغه سیلزدگان کمتر شود و ارزیابی دوباره میزان خسارت نیز در همین راستان انجام می شود .
وی ادامه داد : بر اساس مصوبه هیات دولت سقف تسهیلات بلاعوض برای روستاییانی که واحدهای مسکونیشان دچار خسارت شد ، 10 میلیون تومان تعیین شد و علاوه بر این ، روستاییان برای ساخت واحدهای مسکونی نیز 40 میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت دریافت خواهند کرد.
رازجویان افزود : هیات دولت برای هر واحد مسکونی شهری خسارت دیده از سیل در مازندران هم 12 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض مصوب کرد و علاوه بر این ، به هر خانوار شهری سیلزده در مازندران تسهیلات 50 میلیون تومانی ارزان قیمت پرداخت خواهد شد.
به گفته وی ، برای هر واحد مسکونی تعمیراتی نیز تا سقف پنج میلیون تومان کمک بلاعوض و 15 میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت داده می شود.
معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به این که تاکنون 6 هزار و 341 واحد مسکونی و تجاری خسارت دیده از سیل مورد ارزیابی قرار گرفت ، ادامه داد : این سیلاب به 22شهرستان ، 9 شهر و 171 روستای مازندران خسارت زد .
2096/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.