اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سید رحیم بخشی روز شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان جویبار افزود : این میزان تسهیلات خارج از مصوبات هیات وزیران است و با بهره 6 درصد و مدت بازپرداخت 60 ماهه به روستاییان پرداخت می شود تا بتوانیم دوباره تولید و اشتغال را به روستاها بازگردانیم .
وی خواستار شناسایی سریع تر واحدهای خسارت دیده روستایی شد و گفت : با ارائه تسهیلات به خسارت دیدگان می توانیم به تحقق رونق تولید و اشتغال که شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری است کمک کنیم .
سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری مازندران توضیح داد : برخی از مدیران بانک های استان با هماهنگی های به عمل آمده با مدیریت بانک ها در کشور موفق به دریافت تسهیلات قرض الحسنه شده اند که از جمله آنها بانک توسعه تعاون است که مبلغ 15 میلیارد ریال تسهیلات برای این استان جذب کرده است.
** خسارت 50 میلیارد تومانی سیل به جویبار
فرماندار جویبار هم در این جلسه با اعلام اینکه سیل به این شهرستان 50 میلیارد تومان خسارت وارد کرده است ، گفت که این خسارت ها به بخش کشاورزی ، مسکن و شیلات بوده است .
سید علی اسد افزود : 6 هزار هکتار از اراضی شهرستان دچار آبگرفتگی شد ، تمامی مراتع منطقه زیر آب رفت و دام های شهرستان هم علوفه ای برای تغذیه ندارند .
وی از توزیع 20 تن سبوس و 150 تن جو یارانه ای برای تغذیه دام های شهرستان خبر داد و گفت : قرار است امروز هم 50 تن جو و 150 تن سبوس توزیع شود.
فرماندار جویبار آمار واحدهای مسکونی خسارت دیده شهرستان را 700 واحد اعلام کرد و افزود : در این شهرستان 400 نفر به بانک های عامل معرفی شده اند و به بیش از 300 نفر هم تاکنون تسهیلات بلاعوض تعلق گرفته است .
این مسئول لایروبی فوری رودخانه و جوی های شهرستان را خواستار شد و گفت که لایروبی آب بندان ها و رودخانه ها در این شهرستان باعث می شود تا از وقوع سیل جلوگیری شود و در سال زراعی هم با مشکل کمبود آب مواجه نشوند .
مدیر آب منطقه ای شهرستان های قائمشهر و جویبار در این جلسه از وجود هفت نقطه آسیب پذیر در رودخانه شهرستان جویبار خبر داد و گفت که در رودخانه سیاه رود هفت نقطه آسب پذیر را شناسایی و برای ترمیم آن اعتبار مصوب و پیمانکار هم معرفی شده است .
هادی نیک اختر افزود : قرار بود امسال لایروبی این نقاط انجام شود که با سیل مواجه شده ایم و بزودی از پل آزان تا جمعه بازار نسبت به لایروبی این نقاط اقدام خواهیم کرد.
7334/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.