اخبار مرتبط

مهدی صفایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در حال حاضر با آغاز مرحله دوم مسافرت های نوروزی و افزایش تردد مسافران در کندوان شاهد ترافیک نیمه سنگین در این محور کوهستانی را بویژه در محدوده های هزارچم، سیاه بیشه و پل زنگوله هستیم.
وی با اشاره به ترافیک نیمه، از رانندگان خواست با صبر و حوصله و رعایت سرعت مطمئن رانندگی کنند.
صفایی همچنین از آمادگی سه تیم راهداری در مسیر 80 کیلومتری این جاده در دهنه شمال تونل کندوان ، ولی آباد و پل زغال در این مسیر خبر داد که در صورت نیاز وارد عمل خواهند شد.
مسئول ایستگاه هواشناسی سیاه بیشه نیز وضعیت هوای این منطقه را نیمه ابری اعلام کرد و گفت : در حال حاضر دمای هوا در این منطقه 8 درجه سانتی گراد است.
کرمعلی اسدی افزود : با ورود سامانه بارشی در منطقه، از فردا شاهد کاهش دما همراه با بارش برف در منطقه تا روز سه شنبه خواهیم بود.
پلیس راه مازندران نیز اعلام کرد در حال حاضر تمامی جاده های استان باز و تردد درحال انجام است و محور هراز نیز تردد پرحجم و روان است.
براساس اعلام پلیس راه، تردد تمامی وسایل نقلیه (به استثنای خودروهای امدادی و انتظامی) در جاده کندوان از ساعت 12 ظهر فردا(یکشنبه) یازدهم فروردین تا ساعت 2 بامداد روز بعد(دوشنبه) ازمرزن آباد به سمت کرج ممنوع و از ساعت 15 تاریخ اعلام شده تا ساعت 2 بامداد روز بعد از کرج به سمت مرزن آباد یکطرفه خواهد شد.
حدود 80 کیلومتر از مسیر 160 کیلومتری جاده کوهستانی چالوس - کرج(کندوان) جزء حوزه استحفاظی مازندران و بقیه نیز مربوط به استان البرز است که بیش از 15 تونل کوچک و بزرگ و تعدادی پل در طول مسیر دارد.
مازندران حدود 11 هزار کیلومتر جاده اصلی و فرعی دارد و سالانه 400 میلیون تردد خودرویی در جاده های انجام می شود.
1295/ 1602/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.