اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا ، وضعیت جوی مازندران هم اکنون در ارتفاعات صاف و آفتابی و در مناطق جلگه ای ابری همراه با افزایش دما است .
کارشناس پیش بینی هواشناسی مازندران روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت : بر اساس پیش بینی برای عصر امروز مردم غربی استان شاهد بارش پراکنده باران در مناطق جلگه ای و ارتفاعات هستند.
سعید غلامپور با بیان این که روند افزایشی دما تا فردا در استان ادامه دارد، افزود: برای فردا (شنبه) دمای هوا در مرکز استان به حدود 20 درجه خواهد رسید.
وی ادامه داد : پیش بینی های نشان می دهد از عصر شنبه با ورود جریان سرد و بارشی از سمت غرب استان، ابتدا مردم غرب و تا شب تمامی نقاط استان شاهد بارش باران و وزش باد هستند .
غلامپور گفت : بر اساس آخرین نقشه های هواشناسی برای روز یکشنبه و دوشنبه تاریخ یازدهم و دوازدهم فروردین با استقرار کامل سامانه بارشی در تمامی مناطق استان شاهد بارش باران ، در ارتفاعات برف و همچنین وزش نسبتا شدید باد هستیم.
کارشناس هواشناسی مازندران افزود : در این مدت دمای هوا نسبت به روز شنبه چهار تا 8 درجه کاهش می یابد و با سامانه ای پر بارش رو به رو هستیم .
غلامپور با بیان این که سامانه بارشی از عصر روز 13 فروردین از استان خارج می شود، گفت : توصیه می شود در این مدت مردم و مسافران در حاشیه رودخانه ها اقامت و توقف نکنند.
وی افزود: دریای خزر نیز در هفته پیش رو واج خواهد بود و ارتفاع امواج در دریا به حدود چهار متر می رسد و برای هرگونه فعالیت دریای از جمله صید و گردشگری مناسب نیست.
کارشناس پیش بینی هواشناسی مازندران همچنین با اشاره به پیش بینی وزش باد در روز های پیش رو تاکید کرد : در این مدت وزش باد شدید نخواهد بود اما کشاورزان با محکم سازی خزانه برنج خود جوانب احتیاط را رعایت کنند .
بر اساس آمار ها از اول فروردین 97 تاکنون بیش از 9 میلیون نفر شب اقامت مسافر در استان مازندران ثبت شد.
7335/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.