اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا ، رئیس جمهوری پس از استقبال رسمی از سوی استاندار و نماینده ولی فقیه در استان مازندران، برای بازدید میدانی و سرکشی از خانواده های خسارت دیده ناشی از این بلای طبیعی به مناطق سیلزده رفت .
شرکت در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و بررسی آخرین وضعیت خدمات رسانی به سیلزدگان و اتخاذ تصمیم جدید برای تسریع در کمک رسانی به خصوص نوسازی و بازسازی مناطق سیلزده از برنامه های اصلی سفر رئیس جمهوری به این خطه شمال کشور است.
رئیس جمهوری در حالی برای سرکشی و دلجویی از خانوارهای سیلزده مازنی به این خطه شمال کشور سفر کرد که اوایل هفته جاری ( چهارم فروردین ماه) اسحاق جهانگیری معاون اول خودش را هم برای بازدید از مناطق سیلزده به مازندران فرستاده بود.
معاون اول رئیس جمهوری در آن سفر علاوه بر بازدید از نقاط حادثه دیده ناشی از سیل ، در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان شرکت و دستورات لازم را برای تسریع در خدمات رسانی صادر کرده بود.
بارندگی شدید و کم سابقه ای که از 26 اسفند 97 در مازندران باریدن گرفت و تا دومین روز فروردین 98 ادامه داشت به واحدهای مسکونی، راههای ارتباطی، تاسیسات زیربنایی شامل آب، برق و گاز و همچنین کشاورزی و باغداری این استان بیش از 13 هزار میلیارد ریال خسارت وارد کرد.
همچنین پنج نفر هم بر اثر تبعات بارندگی و سیلاب از جمله برق گرفتگی و رانش کوه در مناطق مختلف مازندران جان باختند .
سیل اسفند ماه دومین سیل مخرب سال 97 در مازندران بود که این بار بر خلاف قبل ، 12 شهرستان مرکزی و شرقی مازندران را فراگرفت .
سیل مهر ماه سال گذشته هم بیش از هفت هزار میلیارد ریال در شهرستان های غرب مازندران خسارت بر جای گذاشته بود.
6982/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.