اخبار مرتبط

علیرضا شجاعی نوری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای تعطیلات نوروزی امسال ، 11 واحد اقامتی با ظرفیت 3 هزار و 200 تخت، 80 واحد پذیرایی ، 80 خانه مسافر استیجاری با ظرفیت 500 نفر شب اقامت و همچنین 99 کلاس و یک خانه معلم میزبان گردشگران هستند.
دبیر ستاد تسهیلات سفر شهرستان نور همچنین از فعالیت 3 واحد بوم گردی در شهرستان با ظرفیت حدود 30نفر خبر داد و افزود: در نوروز امسال علاوه بر پایی نمایشگاه صنایع دستی در نور، آئین نوروزخوانی و نمایش آئین های سنتی در مکان های پر تردد این شهرستان نیز تا 17 فروردین اجرا می شود.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نور گفت: امسال ظرفیت های اقامتی این شهرستان در اقامتگاههای رسمی همچون هتل ها ، هتل آپارتمان ها ، مهمانپذیرها ، کمپ ها ، ویلاها و خانه مسافرهای ثبت شده، مجتمع های خدماتی و رفاهی دولتی و خصوصی و کلاس های درس به 150 هزار نفر شب اقامت رسید.
در ایام تعطیلات نوروزسال 97 ، یک میلیون و 600 هزار نفر شب اقامت در مکان های اقامتی شهرستان نور ثبت شد.
شهرستان نور با 2675 کیلومتر مربع وسعت حدود 3/11 در صد کل مساحت استان را به خود اختصاص داده است.شهر نور از جنوب به سمت کوه‌های پوشیده از درختان پهن‌برگ و از سمت شمال نیز به دریای خزر مشرف میباشد. جنگلهای شمال ایران جزء جنگل‌های هیرکانی هستند که قدمتشان به دوره‌های دوم و سوم زمین‌شناسی میرسد.
این شهرستان دارای 5 شهر (نور،بلده ،رویان،چمستان،ایزدشهر) 3 بخش ( مرکزی،بلده، چمستان) 8دهستان و 226 آبادی است و مطابق آخرین آمار حدود 121 هزار نفر جمعیت که حدود 67 درصد روستایی و بقیه شهری هستند.
1295/ 1602/1899
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.