به گزارش خبرنگار ایرنا ، احمد حسین زادگان روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان در شهرستان تنکابن افزود : برای رفع عقب ماندگی استان باید همه مسئولان استانی و شهرستان تلاش کننند و این امر زمانی تحقق پیدا می کند که تعامل و همکاری بین مدیران باشد.
وی نگاه دولت و مدیریت ارشد مازندران را توسعه متوازن تمامی مناطق استان دانست و تاکید کرد : به همین منظور در کنار این که اختیارات لازم به مدیران دستگاههای غرب مازندران تفویض شده و مدیران کل هم در منطقه حضور می یابند ، دستور استقرار دفتر فنی در غرب استان هم داده شده است.
نماینده عالی دولت در مازندران یکی از مشکلات مهم استان را زباله و پسماند معرفی کرد و با تاکید بر این که حل این معضل هم نیازمند تعامل و همدلی منطقه ای و استانی است ، گفت : اعتبارات سال 98 با اولویت پسماند خواهد بود و امیدوارم که بتوانیم با اجرای طرح های مختلف نسبت به رفع این مشکلات برنامه ریزی شود.
استاندار مازندران در خصوص مسائل درمانی منطقه غرب مازندران هم گفت : در بسیاری از کشورهای توسعه یافته بیمارستان های با ظرفیت 500 تختخوابی و بیشتر احداث کردند تا خدمات رسانی بهتر و مناسب صورت گیرد به همین خاطر استان هم اجرای این طرح ها را در دستور کار قرار داده تا علاوه بر توجیه اقتصادی ، بیماران بیشتری را تحت پوشش قرار دهد.
وی افزود: تعداد تخت بیمارستان به تناسب جمعیت در غرب مازندران بیشتر از شرق استان است.
حسین زادگان طرح تفس جنگل ها را طرح خوبی دانست و گفت : باید دستگاه های اجرایی نظارتی نسبت به قاچاق چوب حساسیت بیشتری داشته باشند.
وی افزود: در شرایط سخت فعلی قبول مدیریت کار بسیار سختی است اما مدیران دستگاه ها با تمام به فکر رفع مشکلات هستند.
استاندار مازندران در خصوص توزیع مرغ دولتی در سطح شهرستان ها هم گفت : میانگین مصرف مرغ در استان روزانه 180 تن است و هم اکنون روزانه 220 تن مرغ با قیمت مصوب در استان توزیع می شود.
حسین زادگان افزود: انحراف در شبکه توزیع مرغ مصوب باید شناسایی شود.
وی در خصوص مسائل مطرح شده در بحث فساد اداری گفت : رفع فساد اداری و بروکراسی زائد نیازمند شفاف سازی است .
استاندار مازندران افزود: برای مبارزه با فساد اداری نیازمند نظارت هستیم و در این میان رسانه ها و سمن ها می توانند نقش اساسی در این زمینه ایفا کنند.
در این جلسه برخی از مسئولان شهرستان های غرب مازندران مشکلات این منطقه را بیان کردند و برخی از مدیران کل نیز توضیحات لازم در این خصوص ارائه کردند.
/1602/7513/1654
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.