اخبار مرتبط

کوارتت زهی ساری متشکل از کیکاووس افسری و حسین مظلومی نوازندگان ویولن ، پدرام علیزاده فروتن نوازنده ویولا (ویولن آلتو) و ایمن قنبری نوازنده ویولنسل ، نخستین کوارتتی است که در استان مازندران شکل گرفت.
کیکاووس افسری نوازنده ویولن کوارتت زهی ساری روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت که این کنسرت 24 اسفند ماه سال جاری در آموزشگاه آوای دوست ساری برگزار می شود.
وی افزود : در این برنامه قطعاتی از آمادئوس موتزارت، فرانز شوبرت، کومیتاس واردایت و نیز قطعاتی از موسیقی فولک مازندران شامل 'ربابه جان' با تنظیم ایمن قنبری و 'گلنسا' از ساخته های عماد رام و تنظیم علیزاده فروتن به اجرا در می آید.
افسری از حضور پیشکسوتان موسیقی در این برنامه خبر داد و هدف از تشکیل کوارتت زهی را آشنایی علاقه مندان و مخاطبان موسیقی با این شکل موسیقایی اعلام کرد.
این هنرمند با اعلام اینکه کوارتت زهی ساری پیشتر در شهرستان های جویبار ، قائمشهر و بابل بر روی صحنه رفت ، گفت : اجرا در سایر استان های کشور از برنامه های آتی این کوارتت است.
کوارتت زهی یکی از متداولترین گروه های مجلسی موسیقی کلاسیک است شامل قطعاتی است که به لحاظ وسعت صدایی در سه بخش زیر، متوسط و بم نوشته شده و با 2 ویولن، ویولا و ویولن سل اجرا می شود.
رویکرد به کوارتت زهی از قرن هجدهم میلادی آغاز شد و اغلب آهنگسازان صاحب نام آثار فراوانی را در این زمینه از خود به یادگار گذاشتند که همواره توسط کوارتت های زهی در سالن های کنسرت اجرا می شود.
9919/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.