اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد خاتمی روز یکشنبه در بیستمین سالگرد رحلت آیت الله هادی روحانی در مدرسه صدر بابل که با حضور استاندار مازندران برگزار شد، بیان کرد: در نظام اسلامی نه تنها روحانیت باید ساده زیست باشند بلکه مدیران و مسئولان نیز باید ساده زیستی را سرلوحه کار خود قرار دهند که این امر براساس سیره نبوی و رویه امام علی (ع) است.
وی ادامه داد: یکی از ویژگی های بارز علمای استان مازندران این است که در طول تاریخ ساده زیستی خود را حفظ کرده اند و در دوره معاصر نیز این خصوصیت در وجود آنان نهادینه شده است.
وی گفت: در شرایط فعلی ساده زیستی آیت الله هادی روحانی نماینده فقید امام و رهبری در استان مازندران باید برای جوانان تشریح شود تا نسل جدید ما بداند که عالمان دین به چه سبکی زندگی می کنند.
امام جمعه موقت تهران افزود: مرحوم آیت الله حاج شیخ هادی روحانی نماینده فقید امام و رهبری در استان مازندران یک ولایتمدار واقعی بود و به هیچ عنوان از مسیر امام و رهبری خارج نشده بود و در شرایط حساس کشور در همین مسیر قرار داشته است.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه انقلابیون کشور ما نباید در چهره یک اپوزیسیون و مخالف ظاهر شوند گفت: ولایت فقیه در قانون اساسی کشور ما و متمم این قانون به عنوان یک اصل پذیرفته شده است و کسی که قانون اساسی کشور را قبول دارد باید از ولایت فقیه تبعیت کند.
خاتمی اظهارداشت: باید اطاعت پذیری از ولایت فقیه را به عنوان یک واجب شرعی نه به صورت شعاری بلکه عملی بپذیریم و به رهنمود های آن گوش فرا دهیم.
مرحوم آیت الله هادی روحانی در سال 1302 هجری شمسی در بابل دیده به جهان گشود و در سال 1320 تحصیل علوم دینی را در مدرسه خاتم الانبیاء این شهر آغاز کرد و چندی بعد برای ادامه تحصیل به حوزه های علمیه مشهد ، تهران و قم رفت.
وی نزد استادانی چون ادیب نیشابوری ، امام موسی صدر ، آیت الله حاج میرزا احمد مدرس ، استاد میرزا جواد آقا تهرانی ،شهاب الدین مرعشی نجفی و آیت الله العظمی بروجردی ، علامه طباطبائی و حضرت امام خمینی(ره) شاگردی کرد.
مرحوم آیت الله روحانی از سال 41 با نهضت اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) همراه شد و از رهبران انقلاب در منطقه شمال کشور بود.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز وی نخستین نماز جمعه را در استان مازندران در تاریخ هیجدهم آبان 1358 برگزار کرد و از آن پس نیز علاوه بر نمایندگی ولی فقیه در مازندران، امامت جمعه شهرستان بابل را تا زمان وفات بر عهده داشت.
آیت الله هادی روحانی آخرین نماز جمعه را هفتم اردیبهشت سال 1378 امامت کرد و در تاریخ بیست و یکم مهر همان سال دار فانی را وداع گفت.
7328/1899
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.