اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اصغر محمودی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در بابلسر درآمد تامین اجتماعی مازندران در سال جاری را حدود 25 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این در حالی است که پرداختی ما در سال جاری بر اساسی برآوردها به حدود 28 هزار میلیارد ریال می رسد.
وی با اعلام این که مازندارن از قدیمی ترین استان های کارگری کشور است، توضیح داد: وضعیت در مازندران به گونه ای است که تنها در برخی از شهرستان ها ما آمار بازنشستگان زیر پوشش تامین اجتماعی برابر با آمار چند استان کشور است.
محمودی به عنوان مثال به آمار بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرستان قائمشهر اشاره کرد و افزود: تعداد بازنشستگان ما در قائمشهر برابر با آمار بازنشستگان چهار استان است.
وی هشدار داد: در حالی که هر سال بر تعداد بازنشستگان در استان افزوده می شود، برخی از شعب تامین اجتماعی با درآمد منفی رو به رو هستند.
بر اساس آمارهای رسمی هم اکنون از جمعیت حدود سه میلیون و 300 هزار نفری مازندران یک میلیون و ٩٠٠ هزار نفر برابر با بیش از ٥٧ درصد از جمعیت استان تخت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند.
** معوقه 250 میلیارد تومانی
مدیرکل تامین اجتماعی مازندران همچنین از طلب حدود 2 هزار و 500 میلیارد ریالی این سازمان در استان خبر داد و گفت که تامین اجتماعی برای پرهیز از آسیب رساندن به معیشت کارگران و کارکنان مجموعه های بدهکار نمی تواند طلبش را بگیرد و این موضوع در پرداختی های این نهاد در استان مشکل ایجاد کرده است.
وی توضیح داد: تنها کارخانه های نساجی و صنایع چوب و کاغذ مازندران 600 میلیارد ریال به تامین اجتماعی بدهی دارند و ما هم نمی توانیم این بدهی را اخذ کنیم برای این که منجر به ورشکستگی کامل این شرکت ها و بیکاری ٥٠٠ نفر خواهد شد.
محمودی بزرگترین چالش تامین اجتماعی را تامین بودجه عنوان کرد و گفت: دولت باید کمک کند تا سن بازنشستگی افزایش یابد زیرا در حال حاضر امید به زندگی بالا رفته است و حدود ٨٠ درصد از درآمد تامین اجتماعی صرف پرادخت حقوق مستمری بگیران می شود.
9919/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.