اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد حسین زادگان روز یکشنبه در نشست مشترک فرمانداران ، شهرداران ، بخشداران و دهیاران مازندران که با حضور وزیر کشور در رامسر برگزار شد، افزود: این وضعیت باعث شده حضور انبوه گردشگران در استان مازندران بهره وری مطلوب اقصتادی هم برای این منطقه به دنبال نداشته باشد.
وی گفت: با این وجود، علاوه بر گردشگری در شهرهای مازندران، بحث گردشگری روستایی نیز در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون 129 روستای استان به عنوان مقاصد بوم گردی گردشگری فعال است و در این شرایط باید نیم نگاهی به توسعه زیر ساخت های استان داشته باشیم تا به هنگام حضور گردشگران دچار مشکل نشویم.
استاندار مازندران با تاکید بر ضرورت اصلاح ساختارها برای تحقق مطالبات مردم در استان ها، اظهار داشت: یکی از مشکلات مازندران مربوط به زباله و پسماند است که حل آن با توجه به گردشگرپذیر بودن استان نیازمند نگاه ملی است.
حسین زادگان افزود: برای حل مشکل پسماند مازندران دو راهکار قابل تصور است؛ یکی این که دولت اجازه اخذ عوارض را دهد و زمینه های لازم برای این منظور فراهم گردد و یا این که بودجه ملی برای حل این مشکل به استان اختصاص یابد.
نماینده عالی دولت در مازندران با اعلام این که راه اندازی نیروگاههای زباله سوز برای حل مشکل زباله مازندران در دستور کار است، گفت: باید برای ساخت این نیروگاهها سرمایه گذار جذب کرد و سرمایه گذاری باید جذابیت داشته باشد و راهش این است که برق تولیدی در این نیروگاهها به صورت تضمینی و بالاتر از قیمت روز خریداری شود تا تمایل سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری بیشتر شود.
** آزاد راه تهران - شمال
استاندار مازندران کمبود زیرساخت راه و حمل و نقل را هم دیگر مشکل استان برشمرد و گفت: آزاد راه تهران - شمال که افتخاری برای کشور است نمی تواند به صورت کامل مشکل را بر طرف کند.
وی افزود: نگرانی ما این است که با افتتاح این آزاد، جمعیت مضاعفی از گردشگران به استان اضافه شود.
حسین زادگان استاندار مازندران همچنین با اشاره یه پیشنهاد احداث آزاد راه دریایی اظهار داشت: این آزاد راه هزینه سنگین تملک زمین را ندارد و می تواند موجبات توسعه استان را فراهم کند.
وی افزود: آزاد راه دریایی می تواند علاوه بر مسیر شمال به جنوب، در مسیر شرق به غرب دریای خزر نیز راه اندازی شود.
استاندار مازندران همچنین به مشکلات فرودگاهی استان به عنوان زیرساخت دیگر اشاره کرد و گفت: مشکل پروازهای فرودگاههای مازندران لغو و یا کنسل شدن آنهاست که به هیچ عنوان مسافران و گردشگران نمی توانند بر اساس برنامه پروازی فرودگاهها برنامه ریزی کنند.
نشست مشترک فرمانداران ، بخشداران و شهرداران استان مازندران با وزیر کشور در رامسر در حال برگزاری است.
/1702/9922/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.