اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا ، احمد حسین زادگان روز دوشنبه در افتتاح همزمان 91 پروژه جهاد کشاورزی در مجتمع پرورش مرغ مادر 'زرین پر' در ساری، افزود: توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت های کشاورزی با حمایت بانک ها مورد تاکید است، ادامه داد: دانش فنی و نوین به همراه تکنولوژی های جدید با هدف بهره وری از تولیدات کشاورزی می بایست در استان مازندران بکارگرفته تا توسعه مورد نظر از این طریق فراهم شود .
نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به اینکه تهدیدات امنیت غذایی یکی از سیاست های تحمیلی استکبار علیه کشورهای در حال توسعه است، گفت: اگرچه در بسیاری از تولیدات کشاورزی در چهل سال پس از انقلاب به خودکفایی و یا به مرز خودکفایی رسیده ایم اما همچنان ظرفیت ها و فرصت های بزرگی در حوزه افزایش و بهره وری کشاورزی وجود دارد.
وی کم توجهی و کم کاری به حوزه کشاورزی مازندران را قابل قبول ندانست و اظهار داشت: جهاد کشاورزی و بانک های تخصصی در استان ماموریت ویژه ای برای توسعه استان دارند .
حسین زادگان گفت: سیاست های حمایتی دولت از کشاورزان با هدف مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها در دستور کار قرار گرفته است و به طور یقین با عملیاتی شدن این سیاست، مازندران به عنوان قطب کشاورزی در رفع معضل اشتغال می تواند نقش زیادی را ایفا بکند.
استاندار مازندران با بیان اینکه بی توجهی به کشاورزی سبب حاشیه نشینی و مهاجرت از روستاها به شهرها شده است ، گفت : خاک مازندران قابل قیمت گذاری نیست و توقع داریم تا جهاد کشاورزی استان با حمایت بانک ها و برخورداری از تسهیلات ارزانقیمت و بدون محدودیت دولتی در این مهم تلاش بیشتری را بکند.
حسین زادگان با بیان اینکه جنگ منابع طبیعی و مردم در مازندران باید خاتمه بیابد و همه فعالیت ها طبق قوانین و مقررات عملیاتی شود، گفت: صدور مجوزها و پروانه های تولیدی و کشاورزی نباید معطل بروکراسی های اداری شود.
** اضافه شدن 2 هزار تن به تولیدات کشاورزی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران نیز در این مراسم گفت: با افتتاح 91 پروژه جهاد کشاورزی 2 هزار تن به تولیدات محصولات کشاورزی استان اضافه شده است.
عزیزالله شهدی فر افزود: مازندران در تولید دام و طیور قطب کشور محسوب می شود و سالانه در 2 هزار و 400 واحد مرغداری استان 240 هزار تن گوشت سفید تولید می شود.
وی ادامه داد: 70 درصد تولیدات گوشت سفید مازندران به استان های دیگر و کشورهای جهان صادر می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از برند سازی محصولات کشاورزی به عنوان برنامه های این سازمان عنوان کرد و گفت : رهگیری محصولات کشاورزی با برندهای ویژه در دستور کار قرار گرفته است .
مجتمع پرورش مرغ مادر 'زرین پر' در روستای سلیمان محله بخش رودپی جنوبی ساری به بهره برداری رسید که برای اجرای این پروژه 300 میلیارد ریال هزینه شد که از این میزان بیش از 60 میلیارد ریال تسهیلات بود .
این واحد ظرفیت تولید سالانه 75 هزار قطعه مرغ مادر را دارد و برای 75 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی شده است .
6990 / 2096/1899
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.