اخبار مرتبط

قائم مقام ریاست دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در سال جاری بیش از 9هزار زوج مازندرانی آموزش های همگام با ازدواج را فراگرفتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، همایش آموزشی مربیان برای آموزش های همگام با ازدواج در دانشگاه پیامبر اعظم مازندران امروز چهارشنبه با هدف افزایش تحکیم بنیان خانواده و کاهش طلاق برگزار شد.

در این همایش با حضور سید حامد برکاتی،مدیر کل دفتر سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت  برگزار گردید،حسین رنجبران،قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت:این آموزش ها نقش مهمی در کاهش طلاق دارند.

وی با اعلام اینکه اموزش قبل از ازدواج گامی برای لستحکام بخشی به زندگی هاست؛ یاداور شد: باید تلاش شود تا این کلاس ها هرچه بیشتر و با کیفیت بیشتر برگزار شود.

رنجبران گفت: متاسفانه آمار طلاق مازندران مطلوب نیست و باید در این زمینه با آموزش ها و فرهنگ سازی از افزایش امار طلاق حلوگیری شود.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: امار طلاق مازندران 2و پنج دهم است در حالی که این آمار در کشور 2و دو دهم است و باید تلاش شود تا به آمار کشوری برسیم.

رنجبران افزود: پایش و ارزیابی آموزشی در این زمینه بسبار مهم و با اهمیت است و متولیان امر برای این مهم برنامه ریزی بیشتری را در دستور کار قرار دهند.

وی گفت: تلاش برای داشتن زندگی آرام و سالم حق همه مردم است و باید همگان در این بخش تلاش کنند.

همایش آموزشی مربیان برای آموزش های همگام با ازدواج در دانشگاه پیامبر اعظم مازندران امروز چهارشنبه با هدف افزایش تحکیم بنیان خانواده و کاهش طلاق، افزایش ازدواج و انتخاب همسر برگزار شد.

 

 

 

 

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.