به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد حسین زادگان استاندار مازندران عصر سه شنبه پس از ملاقات عمومی با مردم شهرستان سوادکوه در محل فرمانداری به بازدید این زمین فوتبال رفت تا شاید این بار با خواندن ' ورد ' درست، طلسم چند ساله آن را بشکند.
ترمیم و توسعه زمین فوتبال از چند سال پیش در دستور کار قرار گرفت تا علاوه بر ایجاد امکانات و کاشت چمن، پیست دو و میدانی هم در کنار آن اضافه شود. از سال 95 هم مسئولان مختلف از رده وزارت ورزش و جوانان گرفته تا بخشدار وعده اتمام کار و بهره برداری از آن را در آینده نزدیک از ' 2 ماه دیگر ' تا ' شمارش معکوس یک ماهه ' به مردم دادند ولی هیچ کدام محقق نشده است.
آخرین بار سرپرست دفتر فنی وزارت ورزش و جوانان در تاریخ 18 آبان ماه امسال از این ورزشگاه بازدید کرد و پس از آن نیز وعده داده شد که زمین فوتبال زیراب 22 بهمن امسال به بهره برداری می رسد.
** تکمیل ورزشگاه باید سرعت بگیرد
با این وصف امروز که استاندار جدید مازندران از آن بازدید کرد، مشخص شد که وعده بهره برداری در دهه فجر نیز محقق نمی شود و دستور داد مسئولان کارها را سفت تر بچسبند تا وعده هایی که به مردم می دهند سر موعد محقق شود.
حسین زادگان با اعلام این که تکمیل زمین فوتبال شهر زیراب از طرح های اولویت دار مازندران است، گفت: از مدیر کل ورزش و جوانان می خواهیم تا کار را پیگیری کند و با تامین منابع مالی، پیمانکار بتواند طرح را با سرعت انجام دهد .
وی افزود: این زمین ، تنها زمین فوتبال شهر زیراب است و تکمیل هر چه سریع تر آن می تواند بهترین هدیه به شهروندان سوادکوهی خواهد بود.
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران هم در این بازدید گفت: ورزشگاه شهدای زیراب با تغییر معادلات همچون مساحت و راه اندازی چمن مصنوعی مواجه شده است .
حبیب حسین زادگان توضیح داد: قرار بود زمین فوتبال به مساحت 90 در 60 متر به بهره برداری برسد، اما بعد به 78 در 110 متر تغییر پیدا کرده است تا یک پیست دو و میدانی هم در کنارش راه اندازی شود که این مساله نیازمند اعتبار جدید است.
وی با اعلام این که در مرحله اول برای این طرح 500 میلیون تومان هزینه شده است، گفت: زیرسازی این طرح انجام شده است و راه اندازی چمن مصنوعی، رختکن و سرویس بهداشتی باقی مانده است .
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با اعلام اینکه تخصیص جدید نیازمند پیمانکار جدید است، گفت: در قانون جدید مناقصه اعلام شده است که 30 درصد از پول باید نقد باشد تا کار به مناقصه گذاشته شود.
وی با تایید این که تکمیل زمین فوتبال از طرح های اولویت دار اداره کل ورزش و جوانان است، افزود: این طرح در حوزه طرح های عمرانی وزارت ورزش و جوانان مورد تائید قرار گرفت تا به چمن مصنوعی مجهز شود.
او ادامه داد: حتی با رایزنی هایی که صورت گرفت قرار شد وزارت ورزش و جوانان تا 700 میلیون تومان به صورت نقدی از محل اعتبارات ملی برای این طرح در نظر بگیرد تا بتوانیم سریع تر این طرح را به بهره برداری برسانیم .
7334/1654
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.