اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد حسین زادگان عصر سه شنبه بعد از ملاقات عمومی با مردم شهرستان سوادکوه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: دولت تدبیر و امید اقدامات مهمی برای اشتغال زایی از طریق ارائه تسهیلات در بخش های مختلف مانند صنایع، کشاورزی، مشاغل خانگی و روستایی انجام داده است و با همه مشکلات تغییراتی هم در وضعیت بیکاری ایجاد کرده است.
وی به کاهش نرخ بیکاری در استان به استناد گزارش های مرکز آمار ایران اشاره کرد و گفت: دولت این امکان را برای جوانان ایجاد کرده است تا دریافت تسهیلات برای خود و دیگران اشتغال ایجاد کنند ولی در بحث تسهیلات در حوزه اشتغال زایی باید به این نکته توجه کنیم تا اعتبارات به متقاضیانی برسد که توانایی و انگیزه ایجاد اشتغال دارند.
نماینده عالی دولت در مازندران استفاده درست از تسهیلات اشتغالزایی و رسیدن آن به افراد باصلاحیت را مهم ترین گام برای رفع مشکل بیکاری در جامعه برشمرد و توضیح داد: یکی از مشکلات کشور در بخش اشتغالزایی ضعف فرهنگ کارآفرینی است.
وی نظارت درست و موثر بر تسهیلات پرداختی را هم مهم ارزیابی کرد و افزود: همه تلاش ما این است در کنار سهولت بخشی به پرداخت تسهیلات، نظارت ها را هم قوی کنیم تا برنامه ها و تلاش های دولت برای اشتغالزایی محقق شود.
استاندار مازندران همچنین درخواست برای اقدامات عمران روستائی، عمران شهری و گله و شکوه از عدم پاسخگویی مناسب برخی دستگاهها به ارباب رجوع را از دیگر خواسته های مردمی در ملاقات عمومی برشمرد.
حسین زادگان با اعلام اینکه مردم ایران سختی ها را تحمل می کنند ولی از تبعیض و پاسخگو نبودن دستگاهها و مدیران و ضعف تکریم ارباب رجوع گله دارند، گفت: مردم ما بهترین مردم هستند چرا که آنان با تحمل مشکلات در حال همراهی با مسئولان هستند بنا بر این ما هم با برگزاری ملاقات عمومی با شنیدن مشکلات آنان درصدد رفع آنها هستیم .
وی با بیان اینکه شهرستان سوادکوه ظرفیت های بالایی در حوزه گردشگری، صنعت و کشاورزی دارد، افزود: مسلم است که این شهرستان در برخی از مسائل شاهد مشکلاتی باشد که ما به عنوان کارگزاران دولت باید در صدد رفع آنها در حد توانما باشیم.
استاندار مازندران از الزامی شدن دیدار هفتگی مدیران دستگاههای اجرایی با خانواده های شهدا در دوره جدید مدیریتی استان خبر داد و گفت: درصدد هستیم تا با حضور در بین خانواده های شهدا مشکلات آنان را هم رفع کنیم.
استاندار مازندران در روز ملاقات عمومی که در فرمانداری سوادکوه برگزار شد با بیش از 340 نفر به صورت چهره به چهره ملاقات و دستور رسیدگی به مشکلات آنان را صادر کرد .
دیدار استاندار مازندران با امام جمعه شهرپل سفید ، خانواده شهید مدافع حرم روح الله عمادی در شهر زیراب ، دیدار با جانباز حسینعلی شعبانی و حضور در ورزش همگانی از دیگر برنامه هایش در سفر به سوادکوه بود.
احمد حسین زادگان که هفتم آذر ماه جاری به عنوان بیست و سومین استاندارمازندران منصوب شد، امید اجتماعی، تدبیر اقتصادی و اعتدال سیاسی را برنامه راهبردی خود در کسوت استاندار اعلام کرد.
استاندار مازندران پیش از این هم جلسه ملاقات عمومی خود را در نوشهر و بابل برگزار کرده بود.
7334/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.