اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، امیر دریادار کریم مصدری روز یکشنبه در آئین فارغ التحصیلی 97نفر از دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر افزود: از آنجا که بخش اعظم از حمل و نقل کالاهای صادراتی و وارداتی کشور از طریق دریا انجام می‌شود لذا باید توسعه پایدار دریا محور، در دستور کار جدی مسئولان حمل و نقل دریایی کشور قرار گیرد.
وی اظهار داشت: در این راستا کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیش از 170 کشتی تجاری بزرگترین ناوگان تجاری خاورمیانه را در اختیار دارد و این شرکت نقش ممتازی در حمل و نقل دریایی ایران دارد.
مدیر عامل شرکت حمل فله کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران هم اظهار داشت: در 50 سال عمر کشتیرانی و 40 سال عمر انقلاب اسلامی، نیروی دریایی ارتش و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران دنبال حفظ تمامیت ارضی و اقتصادی کشور بودند.
علی اکبر غنجی گفت: خوشبختانه در هشت سال دفاع مقدس و جنگ نابرابر اقتصادی این نیرو به خوبی توانست عمل کند به طوری که هم اکنون جوانان متخصص ایرانی میراث‌دار بزرگترین ناوگان فله کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران هستند.
مدیر عامل شرکت حمل فله کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در سال 63 و 64 مسئله آموزش در کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران مورد توجه جدی قرار گرفت و امروز جوانان متخصص ایران به عنوان سرمایه های عظیم کشور در حوزه دریانوردی هریک شغل خاصی را برای خود انتخاب کرده اند.
معاون فنی بازرگانی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم یادآور شد خوشبختانه برای اولین بار دانشجویان عرشه مکانیک و الکترونیک در کنار هم توانستند دوره های آموزشی خود را در دانشگاه علوم دریایی حضرت امام خمینی (ره ) به خوبی برگزار کنند.
امیر سامان ترابی زاده اظهار داشت: کشتیرانی تنها با تلاش جوانان ایران می تواند به حیات خود ادامه دهد و دانشجویان ما در این دانشگاه با مسائل مهم دریایی و علوم فنون این بخش آشنا شدند.
مدیر عامل شرکت حمل و نقل کانتینری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت که این شرکت با بیش از 34 فروند کشتی کانتینری تا ظرفیت 14500 دست کانتینر می‌تواند در صنعت حمل و نقل دریایی کشور نقش مهمی ایفا کند و هم اکنون کشتی های ما در هفت خط عملیاتی در جهان فعال است.
کاپیتان حمزه کشاورزی افزود: هم اکنون کشتی های کانتینربر ما به بنادر خاوردور، جنوب شرقی آسیا، آفریقا و اروپا سرویس های منظمی را در منطقه خلیج فارس دارند و هم اکنون بیش از 40 درصد نیاز های کانتینری کشور ما از طریق این ناوگان انجام می شود.
وی با بیان اینکه متوسط عمر ناوگان کانتینری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به کمتر از 10 سال رسیده است، گفت: علاوه بر این شرکت حمل و نقل کانتینری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بیش از دویست و هفتاد و چهار هزار کانتینر برای حمل کالاهای مختلف در اختیار خود دارد.
کشاورزی افزود: با وجود تحریم‌های آمریکا بسیاری از شرکت‌های خارجی بنادر ایران را ترک و این وظیفه ما را در این بخش بسیار سنگین‌تر کرده است تا با حمل کالاهای مورد نیاز کشور در این بخش خللی در حمل و نقل دریایی کشور پیش نیاید.
در این دوره 97 نفر از دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر فارغ التحصیل شدند که پس از طی دوره اموزشی در بوشهر در ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران مشغول به کار می شوند.
/1108/ 1602/1899
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.