اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار اسماعیل قاآنی جانشین فرمانده سپاه قدس در این مراسم گفت: شهدا دارای آنچنان راه عزتمندی و عظمت بودند که اقتدار امروز ما مدیون شهدا و ایستادگی خانواده های آنان است.
وی با اشاره به تلاش ها و مجاهدت های شهدا و سردار ییلاقی در طول هشت سال دفاع مقدس، افزود: این شهید والامقام و همه شهدای ما ، هدایت‌گری جنگ را برعهده داشتند و فرماندهی کردند و اجازه ندادند؛ علی رغم تحمیل جنگ هشت ساله، چگونه جنگیدن بر ما تحمیل شود.
جانشین فرمانده سپاه قدس کشور با اعلام اینکه دنیا پای شهدا و ارزش هایی که آفریدند؛ شاگردی کرد؛ یادآور شد: مجلس شهدا، تنها مجلس عزاداری نیست؛ بلکه مجلس سربلندی و اقتدار برای انقلاب و نظام است.
قاآنی گفت: امروز ما با معیارهای مختلف شهدا در طول هشت سال دفاع مقدس به این جایگاه رسیده ایم و با همین ملاک ها و معیارها می توانیم پیروز میدان همه جنگ های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و علمی باشیم.
وی افزود: برکت خون شهدا و خانواده‌های شهدا ارزش‌های والایی است؛ که نباید فراموش شوند و باید ارزش گذاری و تکریم مناسب از شهدا و خانواده های آنان به عمل آید.
در این مراسم تمبر یادبود سردار شهید علی ییلاقی رونمایی شد.
سردار علی ییلاقی از فرماندهان بهشهری لشکر 25 کربلا در دوران هشت سال دفاع مقدس، جانبار 70 درصد جنگ تحمیلی بود که در سال 62 به درجه جانبازی نائل شده بود و 15 آذرماه به همرزمان شهیدش پیوست.
وی از همرزمان شهیدان باکری، همت، زین الدین بود واز این سردار 2 پسر به نام های محمدرضا و مهدی به یادگار مانده است.
شهرستان بهشهر در شرق استان مازندران با 168 هزار نفر جمعیت است که در هشت سال جنگ تحمیلی بیش از 800 شهید تقدیم انقلاب اسلامی و میهن عزیز کرده است.
7332/1654
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.