اخبار مرتبط

مازندران بیش از 4 هزار مدرسه و حدود 530 هزار دانش اموز دارد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، قربانعلی شیرزاد روز شنبه در بازدید از چهار پروژه آموزشی و ورزشی شهرستان جویبار در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: 20 درصد از کلاس های درس مازندران غیراستاندارد است و باید نسبت به بازسازی این کلاس ها اقدام شود و 10 درصد از کلاس های درس نیز نیاز به مقاوم سازی و بهسازی دارد.
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران در خصوص استانداردسازی سامانه گرمایشی مدارس این استان، گفت که از یازده هزار کلاس درس این استان که دارای سامانه گرمایشی غیراستاندارد بود، تاکنون 10 هزار کلاس درس به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شدند.
شیرزاد بیان کرد: مابقی کلاس ها با تامین اعتبار به زودی به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز می شوند.
** 160 پروژه نوسازی مدارس مازندران نیمه تمام است
وی در ادامه با بیان اینکه 160 پروژه نوسازی مدارس مازندران نیمه تمام است، گفت: این پروژه ها شامل فضای آموزشی و پرورشی است که در سال جاری بیش از 90 درصد این پروژه ها تامین اعتبار شده و در حال مشخص کردن پیمانکار هستیم.
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران بیان کرد: مجموع اعتبارات ملی بالغ بر 70 میلیارد تومان است که امسال در قالب اسناد خزانه اسلامی صددرصد تخصیص دارد و همچنین اعتبارات استانی 30 میلیارد تومان است که به تناسب تخصیص اعتبار می توانیم نسبت به تکمیل این پروژه های نیمه تمام اقدام کنیم.
شیرزاد با بیان اینکه در شهرستان جویبار 2 فضای آموزشی و 2 فضای ورزشی نیمه تمام وجود دارد، افزود: پروژه مدرسه حضرت معصومه (ع ) تا چند روز آینده تکمیل و به اموزش و پرورش تحویل داده می شود و پروژه شهید رضائیان با فعالیت پیمانکار تا مهرماه سال آینده به بهره برداری می رسد.
وی در خصوص احداث سالن ورزشی شهدای لاریم گفت: طی سال گذشته با تامین اعتبار برای این سالن پیمانکار مشخص و در حال فعالیت است که امیدواریم تا پایان امسال به بهره برداری برسد و همچنین برای سالن ورزشی روستای واسو به دنبال اعتبارات ملی هستیم .
کلنگ احداث سالن ورزشی شهدای لاریم جویبار سال 87 به زمین زده شد و تاکنون این طرح با 60 درصد پیشرفت فیزیکی به 500 میلیون تومان اعتبار نیاز است تا به تکمیل نهایی برسد.
/1899/7334
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.