اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا ، تعطیلات رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و امام رضا(ع) هفته گذشته با ورود موجی از مسافران بویژه از پایتخت کشور به مازندران همراه بود که منجر به افزایش بار ترافیکی محور های ورودی و به تبع آن ترافیک در جاده های خروجی استان شد و حتی برای ساعاتی در روزهای جمعه برخی محور های استان را یکطرفه کرد.
ترافیک سنگین و شلوغی تنها به محور های مواصلاتی استان ختم نشد و به خیابان های بین شهری ، درون شهری و حتی کوچه ها و خیابان ها شهرهای ساحلی نیز کشیده شده بود.
به گفته برخی مردم استان و مسافران ، حجم سنگین تردد بخصوص در روز جمعه گذشته به گونه ای بود که مردم ساعت ها در ترافیک به انتظار نشستند ، اما در حال حاضر تردد در تمامی محور ها به آرامی در جریان است و بر اساس گزارش های پلیس راهور هیچگونه ترافیک سنگین در جاده های استان وجود ندارد.
همچنین پلیس راهور استان مازندران اعلام کرد که در برخی نقاط محور های هراز و کندوان تردد پرحجم و روان می باشد و محدودیت ترافیکی نیز در تا ظهر امروز ادامه خواهد داشت.
علاوه بر این ،محدوده پل زنگوله تا سه راهی دیزین در محور کندوان به علت بارش برف در هفته گذشته لغزنده است و رانندگان لازم است جانب احتیاط را رعایت کنند.
** افزایش 23 درصدی تصادفات فوتی تعطیلات در جاده ای
در همین حال فرمانده پلیس راه مازندران گفت که طی تعطیلات هفته گذشته تصادفات منجر به فوت 23 درصد و تعداد فوتی ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد افزایش داشته است.
سرهنگ علیرضا قدمی با بیان اینکه بیشتر کشته شدگان مرد بودند ، افزود : اغلب تصادفات به دلیل سبقت غیر مجاز ، تجاوز به مسیر رو به رو و همچنین خواب آلودگی رخ داده است.
وی همچنین اعلام کرد که تصادفات منجر به جرح نسبت به تعطیلات مشابه سال قبل 27 درصد و تعداد مجروحین نیز 30 درصد افزایش داشته است.
فرمانده پلیس راه استان مازندران افزود : در حال حاضر ترافیک در محور های استان روان است ولی به دلیل اینکه برخی از مسافران بازگشت خود را به امروز موکول کرده اند، در برخی مسیر های محورهای هراز و کندوان ، تردد پرحجم نقطه ای مشاهده می شود.
وی تاکید کرد : رانندگان به هیچ وجه در تردد عجله نکنند و برای کاهش مدت رانندگی جان خود و همراهان را به خطر نیندازند.
فرمانده پلیس راه مازندران با بیان اینکه هیچگاه جریمه نقدی نمی تواند تنها راه فرهنگ سازی و موثر باشد ، افزود : همراهان رانندگان بیش از تاثیر جریمه می توانند راننده را به رعایت قوانین رانندگی ترغیب کنند.
استان مازندران 6 محور مواصلاتی با استان های همجوار دارد که چهار محور آن خط اتصال به استان های جنوبی است .
همچنین از 10 هزار 400 کیلومتر راه اصلی استان بیش از یکهزار کیلومتر آن جاده اتصالی به استان های همسایه همچون تهران ، البرز، گیلان ، گلستان و سمنان است.
7335/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.