اخبار مرتبط

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، احمد حسین زاگان با قدردانی از عشق و ارادات به اهل بیت (ع) و تعظیم شعائر دینی و مذهبی مردم مازندران ، افزود: هیات های مذهبی زمینه ساز تحول معنوی و مسیر رسیدن به جامعه ای پویا ، متعهد و مسئولیت پذیر هستند.
وی با اشاره به این که مازندران علوی عاشق و دلباخته اهل بیت است، تاکید کرد : وحدت ، انسجام و همدلی نیاز اصلی جامعه ما برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است.
حسین زادگان با اعلام این که تعداد زائرین اعزامی مازندران به کربلا و نجف در اربعین حسینی امسال 18 درصد رشد داشته است، افزود:هیات های مذهبی کانون ترویج فرهنگ حسینی ، علوی و رضوی هستند.
وی با تاکید بر اینکه ملت ایران در سایه فرهنگ عاشورایی سرافرازانه از تمام بحران ها و تحریم ها عبور کرده اند، گفت: در نظام جمهوری اسلامی بین مردم و مسئولان فاصله ای نیست و می توان با هوشمندی و نگاه برنامه ای و توسعه ای بر تمامی مشکلات اقتصادی و معیشتی پیروز شد .
سرپرست استانداری مازندران افزود : ظرفیت ها و توانمندی های مازندران اگر در سایه تولید فکر و اندیشه درست استفاده شود به توسعه پایدار و همه جانبه منجر خواهد شد.
وی امام رضا (ع) را نعمت بزرگ معنوی ملت دانست و اظهار داشت: امروز پاسخ داده به شبهات دینی دشمنان یک ضرورت است و هیاتهای مذهبی ، علما و مداحان می تواند نقش مهمی در مقابله با جنگ نرم دشمنان و تهاج فرهنگی ایفا نمایند .
سرپرست استانداری مازندران رابطه مردم و مسئولان را یک رابطه دو جانبه خواند و گفت: منشاء قدرت مسئولین ، مردم هستند و در انتخاب مسئولین نظام مردم نقش اصلی را دارند .
حسین زادگان افزود : در نظام اسلامی قدرت به وسیله ایمان و تقوا کنترل می شود و تعالیم حیاتبخش اسلام بزرگترین آموزه ها را در مورد حکومت و نحوه ارتباط با مردم ارائه نموده است .
وی بر ضرورت توجه به پیام ها و آموزه های حسینی و رضوی تاکید کرد و گفت : حماسه حسینی که مظهر آزادی ، حق طلبی ، ظلم ستیزی و فداکاری است باید همواره سرمشق زندگی ما باشد .
سرپرست استانداری مازندران تاکید کرد : تحریم های ظالمان ، ناعادلانه و غیر قانونی آمریکا با روحیه انقلابی و حسینی در هم خواهد شکست و ملت بزرگ ما در این امتحان هم پیروز بیرون خواهد آمد.
وی با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمنان، گفت : عشق و ارادت به اهل بیت با وجود تهاجم فرهنگی دشمنان روز به روز فروزانتر و تابان تر می شود و بهترین راه مقابله با جنگ نرم دشمنان ترویج فرهنگ عاشورایی است .
او افزود: همین برنامه های مذهبی و بزرگداشت محرم و صفر است که اسلام و دین و انقلاب را زنده نگه داشت .
سرپرست استانداری مازندران در سفر 2 روزه به مشهد مقدس علاوه بر حضور در جمع هیات های مذهبی در مساجد و اماکن محل استقرار در جمع عزاداران حسینیه سارویها و عزاداران بادله میاندورد حضور یافت و به عزاداری پرداخت.
9919/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.