اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسماعیل بوداغی روز چهارشنبه به مناسبت روز جهانی پست در نشست خبری افزود: اگرچه بنیاد مسکن و ثبت اسناد و املاک مقاومت هایی را در عملیاتی شدن این طرح داشته اند، اما این طرح در استان در حال گسترش به همه شهرستان های مازندران است.
وی یکپارچگی و به اشتراک گذاری اطلاعات، قانون مندی و بهینه سازی فرایند، اعمال مدیریت و نظارت بر فرایند صدور مجوز، قطع ارتباط ارباب رجوع با کارمند را از مهم ترین مزایای اجرای طرح سیماک برشمرد .
سامانه 'سیماک ' یک زیرساخت نرم‌افزاری دانش‌بنیان، یکپارچه و جامع برای مدیریت بهینه امور املاک و نیز آسان سازی و شتاب بخشی کارهای مقدماتی سرمایه‌گذاری و شکل‌گیری فعالیت‌های اقتصادی است و یکی از برنامه های اقتصاد مقاومتی به شمار می رود.
با فعال شدن سامانه سیماک صدور تمامی مجوزهای ساخت و ساز املاک در کشور اعم از داخل یا خارج شهرها و یا روستاها از سوی شهرداری‌ها، بخشداری‌ها، دهیاری‌ها و یا دخالت کمیسیون‌های قانونی مانند کمیسیون ماده 100، ماده 99 و ماده 5 و نیز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و نظام‌مهندسی ساختمان به صورت الکترونیکی، با شفافیت کامل و رعایت ضوابط اساسی و محاسبات صحیح و غیرقابل دخل و تصرف عوارض مربوطه انجام می‌شود.
سیماک همچنین بستر یکپارچه برای استعلامات میان ‌دستگاهی در بخش اماکن و املاک برای آسان سازی و شتاب بخشی به اجرای طرح‌های تولیدی، صنعتی، معدنی، کشاورزی، خدماتی از جمله حوزه‌های گردشگری، مدیریت مشاغل و صنوف است که در حال حاضر 28 دستگاه اجرایی در آن دخیل هستند.
مدیر کل پست مازندران به برگزاری دوره های آموزشی و فراگیری 2هزارو 800نفر از اعضای شوراها و دهیاران استان درمورد اهمیت سامانه سیماک اشاره و تصریح کرد: امروز دهیاران و بخشدار می توانند به صورت شفاف فعالیت های عمرانی، زراعی و باغی و ساخت و ساز را در زمین های کشاورزی و عرصه های ملی رصد کنند.
بوداغی از حمایت همه جانبه استاندار و فرمانداران استان مازندران قدردانی کرد و گفت: با توجه به اهمیت حفظ و حراست از منابع طبیعی استان، طرح سیماک از طرح های مهم محسوب می شود.
واگذاری بی ضابطه اراضی جنگلی، مرتعی و ساحلی مازندران به بهانه اجرای طرح های تولیدی و عمرانی در گذشته، نه تنها به معضلی برای استان تبدیل شده بلکه بخش زیادی از پرونده های قضایی مطرح در محاکم قضایی را به خود اختصاص داده است.
یک میلیون و ۶۹۱ هزار هکتار برابر با ۷۰ درصد مساحت استان مازندران را عرصه های طبیعی تشکیل می دهد.
**جابجایی 16میلیون مرسوله در شش ماه امسال درمازندران
مدیر کل پست مازندران از جابجایی 16میلیون مرسوله پستی در شش ماه امسال خبر داد و گفت: بر اساس برسی های صورت گرفته امسال ترافیک مرسوله در پست های پیشتاز پنج درصد و سفارش 23درصد رشد داشته ایم.
بوداغی در عین حال گفت که 97درصد مرسولات پستی در دنیا پست عادی است، بیان داشت: باید با ایجاد اعتماد فرهنگ مردم را از پست های سفارشی و ویژه به سمت پست عادی سوق بدهیم.
** استقبال مازندرانی از پست محصولات کشاورزی
وی با بیان اینکه در یک سال اخیر حدود هفت هزار تن انواع محصولات کشاورزی به ویژه مرکبات و برنج در کشور با پست جابجا شده است، گفت: پست کشاورزی برای کمک به کشاورزان و خریداران محصولات کشاورزی راه اندازی شده است.
بوداغی با اشاره به اینکه محصولات کشاورزی از تولید به مصرف در سراسر کشوراز طریق پست در اختیار خریداران قرار می گیرد، بیان داشت: با توجه به رقبای غیررسمی پست همانند ترمینال، هواپیمایی و باربری در صدد هستیم تا با کاهش تعرفه جابجایی، مشتریان بیشتری را جذب کنیم.
مدیرکل شرکت پست مازندران افزود: خریداران می توانند محصول مورد نیاز خود را از داخل استان خریداری و برای انتقال به محل مصرف در اختیار شرکت پست قرار دهند.
مازندران 72 نوع محصول کشاورزی با ظرفیت 6 میلیون تن دارد که برنج، مرکبات و کیوی از محصولات راهبردی در این خطه شمال است به طوری که این استان 42 درصد برنج، 50 درصد مرکبات و 90درصد کیوی مورد نیاز کشور را تامین می کند.
/1899/6990
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.