اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدباقر نوبخت روز دوشنبه در بازدید از مناطق سیل زده غرب مازندران در گفت و گو با خبرنگاران در نوشهر افزود : پارسال 240 میلیارد تومان منابع اعتباری دولت بابت جبران خسارت حوادث طبیعی هزینه شده بود.
معاون رییس جمهوری که صبح امروز برای بازدید از مناطق زلزله زده مازندران به این استان سفر کرد، همچنین گفت که دولت برای رفع خرابی های ناشی از سیل اخیر در مازندران کمک می کند و بزودی این خرابی ها برطرف می شود.
وی افزود:سیل اخیر خسارت زیادی در حوزه زیرساخت ها و ابنیه و نیز به واحدهای مسکونی مردم وارد کرد که باید جبران شود.
نوبخت توضیح داد: چهارشنبه هفته جاری در اولین نشست هیات دولت برای جبران خسارت های سیل تصمیم گیری و برنامه ریزی می شود تا علاوه بر کمک های بلاعوض، تسهیلاات ارزان قیمت هم برای بازسازی خرابی ها اختصاص یابد.
نوبخت با اعلام این که بر اساس نظر کارشناسان بارندگی شدید چند روز اخیر در استان های شمالی بویژه مازندران در نیم قرن گذشته بی سابقه بوده است، گفت: باید برای پیشگیری از سیل از آبخیزداری در مناطق بالادست مراقبت کرد و همچنین رودخانه ها را هم به موقع لایروبی نمود و زیرساخت های نیز به شکل پیوسته باید مورد بازدید قرار گیرد .
وی با اشاره به اهمیت مسیر کمربندی نوشهر به چالوس و نیز تخریب پل در مسیر این راه ارتباطی شرق به غرب مازندران خواستار تسریع در اصلاح و بازسازی این پل در این مسیر ارتباطی شد .
بارندگی شدید همراه با سیلاب روزهای جمعه و شنبه هفته جاری در مازندران خسارات زیادی به بخش های مختلف زیربنایی، راههای ارتباطی، تاسیسات برق رسانی ، آبرسانی و بناهای مسکونی منطقه وارد کرده است.
7078 /1602/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.