اخبار مرتبط

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: کیفیت داروهای ایرانی بیماران ام اس از کیفیت بالایی برخوردار است.

به گزارش ایلنا از ساری،رسول ظفرمند،مدیر کل بیمه سلامت استان مازندران، صبح امروز،در شورای اطلاع رسانی بیمه سلامت با بیان اینکه هزار و ۱۰۰ بیمار ام اس را تحت پوشش داریم،گفت: شش هزار و ۸۰۰ قلم دارو در سال قبل برای این بیماران به  ارزش  ۵۲ میلیارد ریال ثبت گردیده است.

ظفرمند یادآور شد: باید ارتباط بین سیستم درمانگر و سلامت و مردم بیشتر شود تا به درمان بهتر بیماری ها کمک کند.

در ادامه محمد باغبانیان،متخصص نورولوژی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به فقر فرهنگی در بیماری ام اس گفت: یکی از مشکلات در زمینه بیماری ام اس مسائل فرهنگی، عدم اطلاع همراهان بیمار و یکسری اطلاعات اشتباه در جامعه است و این بیماری ارتباط زیادی با استرس دارد.

وی افزود:متاستفانه عدم اطلاعات کامل و جامع در خصوص این بیماری موجب افزایش افسردگی و طلاق در این قشر گردیده است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت:: سن شایع بیماری ام اس جوان و بین 21 تا 33  سال است و بیشتر بین بانوان جوان رایج است و این مسئله سبب می شود تا مشکلاتی ایجاد شود.

این پزشک متخصص با بیان اینکه بیماری ام اس ناتوان کننده است و سبب خستگی زیاد بیمار و عدم تعادل هایی می شود تصریح کرد: ۸۵ درصد مواقع ام اس به صورت رفت و برگشتی حادث می شود و اکثر موارد این بیماری بدون نیاز به درمان خوب می شود.

باغبانیان گفت: هدف از درمان این است که نگذاریم بیماری وارد مرحله ثانویه شود و تشخیص بیماری ام اس سخت نیست.

وی با بیان اینکه ۷۰ هزار بیمار ام اس در کشور وجود دارد گفت: ۳۰ هزار بیمار قابل درمان هستند و این درحالی که ایران بالاترین شیوع بیماری را در خاورمیانه دارد.

باغبانیان با اظهار اینکه سه هزار و ۲۰۰ بیمار در استان مازندران وجود دارد، میزان شیوع بیماری در استان را ۲۰ در ۱۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: متاسفانه شیوع این بیماری در استان رو به رشد است.

وی ادامه داد: تهران و اصفهان دارای بیشترین بیمار ام اس در کشور است.

این متخصص نورولوژی در خصوص  وضعیت داروهای مربوط به بیماری ام اس گفت: خوشبختانه داروهای ایرانی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و از این حیث در حد داروهای خارجی عمل می کند.

 

 

 

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.