اخبار مرتبط

علی اصغر احمدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سیل صبح امروز که آغاز آن از کوهپایه های قله دماوند آغاز شد تاکنون در روستاها و شهرهای مسیر هیچ خسارت جانی و مالی در پی نداشت.
وی با بیان اینکه سیل امروز بیشتر حالت روان آب داشته تا سیل، گفت: عمده دلیل این جریان رودخانه ای آب شدن حجم عظیمی از یخچالهای قله دماوند است که هر ساله در انتهای فصل تابستان شاهد آن هستیم.
مدیرکل مدیریت بحران مازندران اظهار کرد: در حال حاضر سیل از روستای گزانه و شهر گزنک عبور کرده و وارد رودخانه هراز شده است.
احمدی تاکید کرد: تمامی نیروهای امدادی، راهداری، پلیس راه، بخشداری و مسئولان محلی در حالت آماده باش هستند و نگرانی از این بابت وجود ندارد.
شهر گزنک یکی از شهرهای بخش لاریجان آمل و نزدیک ترین شهر به قله دماوند است و هر ساله در فصل تابستان و بهار با آب شدن برف سیلاب های متعددی را در این بخش شاهد هستیم.
گفتنی است که سیل ابتدای شهریور ماه نیز از روستای گزانه آغاز شد و خسارت جزیی زد که شامل تخریب چند سردهنه و نهر کشاورزی و یک پل در دست ساخت بود.
همچنین این سیل باعث تخریب تنها پارک شهری و دیوارهای حائل خیابانهای شهرک گزنک و فرو ریختن دیوار برخی خانه ها در این شهر شد و در مجموع بیش از سه میلیارد ریال به این بخش خسارت زد.
بخش کوهستانی لاریجان آمل حدود 80 روستا با بیش از 12 هزار نفر جمعیت ثابت دارد ولی در فصل تابستان آمار ساکنان آن به بیش از یکصد هزار نفر افزایش می یابد
لاریجان در مسیر آمل به تهران در حاشیه جاده اصلی هراز واقع است و دماوند با بیش از پنج هزار و 600 متر ارتفاع بلند ترین قله خاورمیانه در این بخش قرار دارد.
7335/1899
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.